Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 10:10

Autor knižnej predlohy Hry o tróny o jej dokončení: Bojujem s tým, ale dočkáte sa

  • Americký spisovateľ George R. R. Martin, autor ságy Piesne ľadu a ohňa, predlohy úspešného seriálu Hra o tróny, na svojom blogu prisahal fanúšikom, že ságu dopíše. Stále chýbajú dve knihy.
  • Autor priznal, že to nie je jednoduché. "Bojujem s tým už niekoľko rokov."
Autor knižnej predlohy Hry o tróny o jej dokončení: Bojujem s tým, ale dočkáte sa
Zdroj: Reuters

Martin, ktorý poslednú knihu ságy vydal už v roku 2011, navyše nedávno priznal, že bojuje s veľkým tlakom na dopísanie kníh. "Vrátil som sa späť do svojej Pevnosti osamelosti (narážka na Supermana a jeho komiksovú pevnosť, kam sa uchyľoval, keď chcel byť sám, pozn. aut.) a späť do Západozeme. Nebude to zajtra, nebude to ani budúci týždeň, ale konca ságy Piesne ľadu a ohňa sa dočkáte!" Napísal na svoj blog George R. R. Martin.

Prísľub dokončenej ságy so sebou prináša hneď niekoľko otáznikov, uvádzajú Lidovky. Spisovateľ už bohužiaľ vo svojich 70-tich rokoch nie je najmladší. Fanúšikovia majú obavy, či aj pri jeho dobrej vôli knihy stihne napísať.

​Tým skôr, že Víchry zimy, šiestu knihu ságy, píše už viac ako sedem rokov. A celá ďalšia kniha mu navyše ešte zostáva. Martin navyše priznal, že dopisovanie ságy nie je vôbec jednoduchá vec.

"Bojujem s tým už niekoľko rokov. Víchry zimy nie sú ani tak román, ako skôr tucet románov, každý s iným hlavným hrdinom, každý s inými vedľajšími postavami, nepriateľmi, spojencami a milencami. Je to veľká výzva," opísal v rozhovore pre The Guardian.

Tlak na neho pochopiteľne vyvíja aj mimoriadne úspešný seriál z produkcie HBO. Ten v roku 2016 prvýkrát predbehol knižnú predlohu. "Seriál dosiahol veľkú popularitu na celom svete. Knihy sú také obľúbené a dobre hodnotené, že zakaždým, keď si k písaniu sadnem, som si vedomý, že musím urobiť niečo dobré. A snažiť sa urobiť niečo dobré je nezanedbateľná záťaž, s ktorou sa musím vyrovnať," vyjadril sa Martin.

Ticketportal.sk