Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 10:06

Najčastejšie streamovanou piesňou 20. storočia je Bohemian Rhapsody

Medzi najčastejšie púšťané piesne 20. storočia sa dostali hity rockových legiend, ktorým kraľuje Queen s Bohemian Rhapsody.

Najčastejšie streamovanou piesňou 20. storočia je Bohemian Rhapsody
Zdroj: Reuters

Rocková balada Bohemian Rhapsody od britskej skupiny Queen je najčastejšie púšťanou piesňou 20. storočia na internete. Na službách ako Spotify, Apple Music a YouTube zaznamenal titul vlastnený hudobným vydavateľstvom Universal viac ako 1,6 miliardy prehraní.

Druhým najčastejšie prehrávaným songom je Smells Like Teen Spirit od skupiny Nirvana a na treťom mieste je Sweet Child O 'Mine od Guns N' Roses.

Poradie najčastejšie prehrávaných piesní na internete sa podľa agentúry DPA opiera o údaje od začiatku prevádzky jednotlivých streamingových služieb. Napríklad Spotify začala činnosť v roku 2008 a Apple Music v roku 2015.

Neboli však do toho započítané videá, ktoré si užívatelia internetu stiahli na svoje súkromné ​​účty na portáli YouTube. Kapela Queen vydala pieseň Bohemian Rhapsody na albume A Night At The Opera z roku 1975.

Pripomeňte si pieseň vo videu:

Pieseň sa vyníma svojou šesťminútovou dĺžkou aj náhlymi zmenami nálady, tempa aj štýlu. Slávnemu hitu pravdepodobne dopomohol aj životopisný film Bohemian Rhapsody, ktorý vstúpil aj do slovenských a českých kín minulý mesiac. Snímka rozpráva o dobách najväčšej slávy skupiny Queen na čele s frontmanom Freddiem Mercurym.