Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Pozrite si filmové lahôdky, ktoré v januári ovládnu slovenské kiná

Vo výbere, ktorý vám prinášame sa nájde takmer každý.

Jan Budař ako Karel Čapek a Martin Huba ako T. G. Masaryk excelujú v príbehu jedného z najslávnejších rozhovorov našej histórie. Filmové "Hovory s TGM" prinášajú na plátna kín nečakané napätie, emócie a stret dvoch významných mužov.

V ten deň na jeseň v roku 1928 sú dva symboly československej demokracie na vrchole, rovnako ako celé Československo. Ich kniha, ktorá vznikala celý rok, je konečne hotová. Karel Čapek preto vyhľadá v zámockej záhrade prezidenta Masaryka a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu ich rozhovorov, ktorá vzniká k 10. výročiu stále mladej republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Toto stretnutie nebude ľahké.
Čapek nemôže nechať celú situáciu bez odozvy a necháva sa zatiahnuť do vzrušujúcej a dramatickej debaty. Debaty o svete, o politike i politikoch, o Čechoch, i do osobnej debaty o láske, o ženách a zradách. Masaryk ukazuje, že nie je iba otec zakladateľ a chladná ikona z učebníc, ale muž z mäsa a kostí. Vedľa svojich dejotvorných myšlienok odhaľuje schopnosť intríg a hovorí aj o svojom mileneckom pomere a znovuobjavenej sexualite.

Stret dvoch velikánov z rôznych generácií má výbušný potenciál, hoci ich jedinou zbraňou sú vychádzkové palice a slová.
ČR - 2018
Dĺžka: 80 minút						 
Premiéra: 3. 1. 2019
Žáner: dráma		     				               
Réžia: Jakub Červenka
Kamera: Jan Malíř
Hrajú: Martin Huba, Jan Budař
Zdroj: Bontonfilm

Január sa bude niesť v znamení filmových premiér. V galérii si pozrite novinky, ktoré mieria do slovenských kín v januári 2019: