Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 17:05

Nominácie na Grammy ovládol Kendrick Lamar. Uspieť môže aj Lady Gaga so Shallow

  • Nominácie na Grammy Awards ovládol raper Lamar s ôsmimi nomináciami a spevák Drake so siedmimi.
  • Podľa očakávaní sa môže presadiť aj Lady Gaga so skladbu Shallow v kategórii najlepšia pieseň roka určená autorom.
Nominácie na Grammy ovládol Kendrick Lamar. Uspieť môže aj Lady Gaga so Shallow
Zdroj: Reuters

Najviac nominácií na hudobné ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestížnu sošku gramofónu môže dostať celkom v ôsmich kategóriách, vrátane najlepšieho albumu.

Kanadský spevák Drake má šancu dostať ocenenie v siedmich kategóriách. Ceny 61. ročníka sa budú udeľovať 10. februára v Los Angeles. Organizátori Grammy z americkej hudobnej akadémie sa tento rok rozhodli kvôli väčšej pestrosti prvýkrát v histórii v hlavných štyroch kategóriách nominovať osem kandidátov na ceny, namiesto doterajších piatich.

Cenu za album roka tak môžu okrem Lamara a Drakea za svoje aktuálne hudobné počiny získať rapperka Cardi B za album Invasion of Privacy, folková speváčka Brandi Carlileová s albumom By the Way, I Forgive You, R & B speváčka H.E.R s eponymným albumom, spevák Post Malone za album Beerbongs & Bentleys, speváčka a performerka Janelle Monáeová za dielo Dirty Computer a country hviezda Kacey Musgravesová za Golden Hour.

Osem umelcov vrátane Lamara, Drakea, Carlileovej, Maloneho či Cardi B si odnieslo nominácie aj v kategórii nahrávka roka za jednotlivé piesne. V nej sa môže presadiť aj speváčka Lady Gaga, ktorá bola za skladbu Shallow nominovaná aj v kategórii najlepšia pieseň roka určená autorom.

Medzi nomináciami na najlepších nových interpretov figurujú okrem H.E.R. aj britská speváčka kosovského pôvodu Dua Lipa, R & B duo Chloe X Halle či country spevák Luke Combs.

Ceny Grammy majú viac ako 80 kategórií, ocenenie dostávajú aj interpreti jednotlivých hudobných žánrov vrátane vážnej hudby. Tohtoročný 60. ročník ovládol v januári spevák Bruno Mars, ktorý zvíťazil celkovo v šiestich kategóriách; Lamar získal päť cien.

Ticketportal.sk