Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2018, 09:38

V Bratislave predstavili príbeh Kuciaka a Kušnírovej: prečítajte si, čo v knihe nájdete

Kniha zahŕňa výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov a skladá mozaiku životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha.

V Bratislave predstavili príbeh Kuciaka a Kušnírovej: prečítajte si, čo v knihe nájdete
Zdroj: Facebook/Ján Kuciak

Knižnú novinku Umlčaní, príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, uviedli do života v pondelok v jednom z bratislavských kníhkupectiev za účasti rodičov zavraždených snúbencov.

Portrét investigatívneho novinára a nádejnej archeologičky, ktorých v stredu 21. februára 2018 zavraždili vo Veľkej Mači, je dielom domovskej redakcie investigatívneho reportéra Aktuality.sk.

Marek Vagovič a kolektív 14 redaktorov spravodajského portálu cez autentické výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov skladajú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha.

Zdroj: BUX

Navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je tiež pohľad do zákulisia novinárskej práce. "Spolupracovali sme aj s mnohými zahraničnými novinármi, napríklad s Pavlou Holcovou z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku, ktorá s Jánom Kuciakom spolupracovala na poslednej kauze o talianskej mafii, ale sú tam aj rôzni novinári z nemeckých, švajčiarskych novín, ktorí boli súčasťou medzinárodného tímu investigatívnych novinárov, ktorý vznikol po vražde Jána a Martiny," poznamenal šéf investigatívneho tímu spravodajského portálu a editor knihy.

Na snímke zľava rodičia Jána Kuciaka a matka Martiny Kušnírovej Zlatica počas oficiálnej prezentácie knihy.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

​Jej samostatnú časť tvoria odhalenia Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Ako Vagovič uviedol pre TASR, autori tiež na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapujú osudnú februárovú noc, opisujú politické zmeny, ktoré nastali po vražde, a analyzujú doterajší priebeh vyšetrovania.

Podotkol, že 300-stranový profil vznikol najmä vďaka podpore rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov, ktoré do knihy poskytli autentické fotografie. Výťažok z predaja knihy bude podľa Bárdyho investovaný do investigatívnej žurnalistiky.

Ticketportal.sk