Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2018, 15:27

Mysteriózny triler Trhlina, na základe skutočných udalostí, mieri do kín. Tu je prvá ukážka

Zverejnili trailer k mysterióznemu trileru na základe skutočných udalostí.

Mysteriózny triler Trhlina, na základe skutočných udalostí, mieri do kín. Tu je prvá ukážka
Zdroj: Ikar

Sfilmovaný bestseller mieri do slovenských kín. Film Trhlina vznikol na základe skutočných udalostí a predlohou mu bola jedna z najúspešnejších kníh známeho slovenského autora Jozefa Kariku.

Zdroj: Ikar

​Samotná kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával desivý príbeh. Karika ho zaznamenal, mnohé tvrdenia si overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy.

Scenár trojdielnej minisérie napísal podľa knižnej predlohy Tomáš Bombík, režisérom je Peter Bebjak, v koprodukcii DNA Production a TV JOJ.

​Vo filme (ako aj v knihe) sa odohráva tajomný, tragický a zároveň hrôzostrašný prípad, ktorý poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč.

Trailer, ktorý Continental film zverejnil len včera (8.11.) má už vyše sedemtisíc videní. 

Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor a po zhliadnutí filmu, ktorý bude mať premiéru 24. januára 2019, si túto otázku môžete položiť aj vy.

Hlavnú postavu Igora stvárni Matej Marušin, v ďalších rolách sa predstavia Tomáš Maštalír, Mary Havranová či Dávid Hartl a Juraj Loj. V epizódnej úlohe sa objaví aj spisovateľ Jozef Karika, autor knižnej predlohy minisérie.