Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2018, 17:27

Najbohatšia čínska herečka zmizla bez stopy. Hovorí sa o tajnom zatknutí

Podľa zahraničných médií môžu byť problémom extrémne vysoké zárobky čínskej herečky.

Čínska herečka Bingbing Fan
Zdroj: Reuters

Najslávnejšia a najbohatšia čínska herečka Bingbing Fan zmizla. Podľa New York Times by zmiznutie mohlo súvisieť s rozsiahlym vyšetrovaním daňových podvodov vo filmovom priemysle.

Snahy o kontaktovanie herečky známej z filmových hitov Iron man či X-man, sú už niekoľko týždňov neúspešné, herečka nemá ani nové udalosti na sociálnych sieťach.

Podľa nemeckého Bildu by mohla byť Fan Bingbing "pod kontrolou úradov".

Čo to naznačuje aj fakt, že bolo odstránené z plagátov jej meno pre čínsku produkciu na plánovanú filmovú novinku Unbreakable Spirit s Bruceom Willisom. Či sa vyšetrovanie týka aj samotnej herečky, nie je známe.

Tento film o japonskom bombardovaní čínskeho hlavného mesta Chongqing v rokoch 1938 až 1943 mal pôvodne naplánovanú premiéru už na august, ale tá bola odložená až na október.

Podľa zahraničných médií môžu byť problémom extrémne vysoké zárobky čínskej herečky. A to nielen od filmových štúdií, ale aj z reklamy. New York Times hovorí aj o praxi dvojitých zmlúv, ktoré slúžia pre daňové úniky a údajne ich používa veľa čínskych firiem.

Bingbing Fan získala množstvo ocenení a spolupracovala s mnohými najvýznamnejšími čínskymi režisérmi. Fan je však vnímaná nielen ako úspešná herečka, ale aj ako módna ikona.

Časopis Forbes ju v roku 2012 označil za tretiu najprominentnejších čínsku celebritu. Pred vyše desiatimi rokmi založila vlastné filmové štúdio Fan Bingbing Studio.

Denník upozrňuje aj na fakt, že podobne zmizol pred časom aj zakladateľ spoločnosti CEFC Jie Ťien-ming, ktorá obchodovala v Česku aj na Slovensku. Úrady nakoniec po niekoľkých týždňoch potvrdili, že skončil vo väzení kvôli extrémnym dlhom firmy.