Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 09:00

Tip na víkend: Panenská v Bratislave túto sobotu ožije Dobrým trhom, divadlom aj cirkusantmi

Už túto sobotu sa na Panenskej ulici uskutoční podujatie Dobrý trh. Pre deti bude pripravená pripravená detská zóna zóna aj cirkusantské vystúpenia.

Tip na víkend: Panenská v Bratislave túto sobotu ožije Dobrým trhom, divadlom aj cirkusantmi
Zdroj: Dobrý trh

Už túto sobotu 15.9. sa na Panenskej ulici uskutoční podujatie Dobrý trh, ktorý organizuje o. z. Punkt. Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

„Pri príležitosti 15. výročia BKIS sme vytvorili projekt Hravé m(i)esto a prvýkrát sme ho vyskúšali na Mickiewiczovej ulici v rámci podujatia WhatCity. Išlo o pilotný projekt určený rodinám s deťmi, akási detská zóna, kde boli pripravené divadielka, klauni, cirkusanti. Po veľkom úspechu sme projekt zaradili aj do Kultúrneho leta a stal sa najnavštevovanejšou zónou v rámci podujatia Rozlúčka s letom na Štúrovej ulici,“ prezradil riaditeľ BKIS Vladimír Grežo.

V rámci Hravého m(i)esta na Dobrom trhu vystúpi v časoch od 11.00 – 13.00 a 16.00 – 17.00 akrobatické a cirkusové zoskupenie Cirkus Kus. O 14.00 sa predstaví divadlo Dunajka so svojim divadelným predstavením Kockohrad.

BKIS pre návštevníkov Dobrého trhu pripravilo aj projekt Rozprávkový dvor, ktorý bol súčasťou cyklu Rozprávky pri Dóme (festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava).

Záhrada Evanjelického kostola sa počas Dobrého trhu zmení na čarovnú krajinu, ktorou budú deti prechádzať prostredníctvom stanovíšť. Rozprávkové skákačky, „objímací“ strom, obrí slimák, ale aj plávajúce rybky v záhrade graficky vytvoril známy slovenský výtvarník Fero Lipták.