Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2018, 10:46 Aktualizované dňa 03.09.2018 o 14:07

Bono našiel svoj stratený hlas vďaka lekárovi, ktorého si nevie vynachváliť. Odspieva zvyšok turné U2

 V sobotu zrušil spevák U2 Bono koncert v Berlíne po tom, ako priamo počas vystúpenia stratil hlas.

Bono našiel svoj stratený hlas vďaka lekárovi, ktorého si nevie vynachváliť. Odspieva zvyšok turné U2
Zdroj: REUTERS/Mario Anzuoni/File Photo

Spevák írskej rockovej kapely U2 Bono, ktorý musel v sobotu po niekoľkých piesňach prerušiť berlínsky koncert kvôli strate hlasu, je opäť v poriadku a skupina môže pokračovať v turné.

Bono na oficiálnych webových stránkach U2 potvrdil, že po zvyšok európskeho turné bude opäť môcť spievať z plného hrdla.

"Zašiel som k skvelému doktorovi a jeho starostlivosťou sa mi pre zvyšok turné opäť plne navrátil hlas. Som šťastný a cítim úľavu, že bolo vylúčené čokoľvek vážne," napísal Bono a berlínskemu publiku, ktoré podľa neho v sobotu vytvorilo skvelú atmosféru, sľúbil nový koncert.

"Nemôžeme sa dočkať, keď sa vrátime 13. novembra," oznámil 58-ročný spevák.

Už počas prvých piesní sobotňajšieho berlínskeho koncertu bolo zrejmé, že Bono má problémy s hlasom. Čoskoro oznámil, že nemôže pokračovať. Kapela na svojich stránkach oznámila, že mu hlas úplne odišiel.

Zrušenie berlínskeho koncertu vyvolalo obavy ohľadom pokračovania sedemmesačného turné THE Experience + Innocence, ktoré odštartovalo na začiatku mája.

Fanúšikovia, ktorí si už zakúpili vstupenky, si však môžu vydýchnuť. Ďalšie koncerty sa majú odohrať už v utorok a v stredu v Kolíne nad Rýnom. Potom má hviezdna írska formácia namierené do Francúzska, Portugalska, Španielska, Dánska a znovu do Nemecka. Turné potom vyvrcholí koncertmi v Holandsku, Taliansku, Británii a Írsku. 

U2 odohrali prvý z dvoch berlínskych koncertov už v piatok. Bono na ňom odsúdil násilnosti zo strany krajnej pravice v saskom Chemnitzi. "Pre takýchto ľudí nie je v Európe a v tejto krajine miesto," vyhlásil Bono ešte zdravým hlasom a vyslúžil si potlesk publika.

Za viac ako 40 rokov existencie U2 predali vyše 100 miliónov platní, z ktorých za najlepšie sú považované The Joshua Tree z roku 1987 a Achtung Baby z roku 1991.

Mnohé piesne U2 sa vyjadrujú k politickým, spoločenským alebo náboženským problémom a členovia kapely, hlavne jej frontman Bono, sú aktívnymi podporovateľmi ľudských práv.

Ticketportal.sk