Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 12:02

Chystáte sa do Prahy na Eminema? Zbytočne, koncert si vymysleli

Ako usporiadatelia udalosti boli uvedené spoločnosti Music Live Concert a Reloxy.

Chystáte sa do Prahy na Eminema? Zbytočne, koncert si vymysleli
Zdroj: Reuters

O facebookovú udalosť nazvanú jednoducho Eminem, Prague prejavilo počas prvých dní záujem skoro 50-tisíc fanúšikov. Avizovaný aprílový koncert amerického rappera v pražskej O2 aréne však nebude. Zakladatelia udalosti si jednoducho všetko vymysleli, píšu Lidovky.cz. Podľa hovorkyne O2 arény Martiny Kučerovej sa niečo také nestalo po prvýkrát.

"Do Prahy príde Marshall Bruce Mathers III, skôr známy ako Eminem. Americký rapper, hudobný producent, herec a zakladateľ nahrávacej spoločnosti Shady Records,“ tak vyzeral stručný popisok k facebookovej udalosti, ktorú niekto vytvoril minulý týždeň. O koncert, ktorý sa mal konať 12. apríla 2019 okamžite prejavili záujem desaťtisíce ľudí.

Ako usporiadatelia udalosti boli uvedené spoločnosti Music Live Concert a Reloxy, bližšie informácie sa o nich však na internete nedočítate. Možno i preto začali hneď vo štvrtok volať na zákaznícku linku O2 arény desiatky ľudí s otázkami, ako to s Eminemovým koncertom vôbec je. Dozvedeli sa iba to, že žiadny koncert nebude.

Od marca riešili už tri podobné prípady

„Koncert Eminema momentálne neplánujeme," hovorí Kučerová s tým, že sa s podobnou situáciou stretli už viackrát.

"Od marca sme riešili už tri prípady veľkých svetových mien, ktorým boli založené falošné udalosti. A O2 aréna nie je jediná na svete, ktorá rieši podobné problémy. Fenomén sociálnych sietí spôsobuje komplikácie aj iným arénam a promotérom."

Po totožnosti a motiváciách tvorcov falošnej udalosti Kučerová nepátra. Facebookový účet Music Live Concert je označený ako usporiadateľ mnohých ďalších budúcich akcií.

Shania Twainová či Elton John

Niektoré odkazujú na udalosti, ktoré sa skutočne plánujú, napríklad koncert Rickyho Martina. Na otázku portálu Lidovky.cz o Eminemovom koncerte stránka neodpovedala.

Kučerová momentálne nemá žiadne informácie o tom, či sa vôbec chystá koncert Eminema. Okrem spomínaného Rickyho Martina sa však v O2 aréne v blízkom čase predstavia Shania Twainová, Elton John a skupina 21 pilots.