Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 11:41

John Malkovich je v Bratislave. Chcú sa s nim stretnúť aj jeho vzdialení slovenskí príbuzní

Známy americký herec, režisér a producent prišiel na Slovensko kvôli festivalu Viva Musica!

Malkovich sa predstaví v Bratislave v netradičnej úlohe. V sprievode orchestra vyrozpráva príbeh s názvom Rozprava o slepcoch. Dielo, ktoré spája hudbu a hovorené slovo vzniklo na motívy románu O hrdinoch a hroboch. 

"Neviem, čo dnes ešte vôbec dokáže ľudí ovplyvniť, samozrejme, okrem ich mobilov. Snažím sa nekomentovať to, aký účinok bude mať naše dielo na diváka a poslucháča. Som presvedčený, že text a hudba idú v súznení. Obidve zložky sú paranoidné, no zároveň si svoju paranoju aj uvedomujú a vysmievajú sa z nej," povedal Malkovich. 

Monológ o paranojách

Expresívny monológ na tému strachu, zla a paranoje dopĺňa Schnitkeho hudbu a vytvára s ňou dialóg. Malkovicha na pódiu doplní svetová klaviristka Anastasya Terenkova a taliansky orchester I Solisti Aquilani. 

Populárny herec a držiteľ niekoľkých nominácií na Oscara priznal, že do Bratislavy prišiel po prvýkrát a ani netuší, čo ho tu čaká. Teší sa na iba na zajtrajšie predstavenie, ktoré sa začne o 20. hodine v Starej tržnici. 

Slovenské korene Johna Malkovicha

Jeho manažér však dostal zaujímavú ponuku. S Johnom Malkovichom sa chcú stretnúť jeho vzdialení slovenskí príbuzní. "Áno, viem o to. Ale čudujem sa, že niekto sa vôbec priznáva k tomu, že je so mnou v nejakom rodinnom vzťahu," povedal s úsmevom. "Pravdepodobne sa s nimi stretnem." 

Malkovich má na konte viac ako 70 filmov. Debutoval vo filme Miesta v srdci, za ktorý získal nomináciu na Oscara. Druhú nomináciu mu priniesol film V dráhe strely. Prezradil, že len pred pár dňami ukončil nakrúcanie seriálu pre BBC, v ktorom si zahrá slávneho detektíva Hercula Poirota.

Ticketportal.sk