Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 11:14

Sziget sa skončil. "Môj absolútny sen," zaznelo medzi reakciami svetoznámych headlinerov

  • Na Szigete sa stretlo viac ako 565 tisíc fanúšikov z celého sveta.
  • Chválou nešetria len fanúšikovia, ale aj hviezdy.
Sziget sa skončil. "Môj absolútny sen," zaznelo medzi reakciami svetoznámych headlinerov
Zdroj: Facebook/Sziget

Sziget patrí medzi najlepšie európske festivaly. Tentokrát sa však na adresu známeho maďarského festivalu vyjadrili aj zvučné mená, headlineri, ktorí prekvapivo vyzdvihli festival na vyššiu úroveň.

Tri vypredané dni a viac ako pól milióna návštevníkov, aj taký bol tohtoročný Sziget. Tamás Kadár, riaditeľ Sziget festivalu vyjadril spokojnosť: „Sziget je naozaj unikátnym globálnym festivalom. Sme hrdí, že sme tento rok privítali na festivale v srdci Budapešti 565 tisíc návštevníkov z celého sveta. Bola to medzinárodná oslava umenia a hudby s umelcami z vyše 63 krajín, ktorí vystúpili počas siedmich dní vo viac ako 1000 predstaveniach a koncertoch."

V galérii si pozrite aj najzaujímavejšie momenty z tohtoročného festivalu:

"Festival má vo svojom DNA otvorenosť, lásku a rešpekt, a to sme videli na každom pódiu, v každom vystúpení aj medzi Szigeťanmi. Aj v budúcnosti budeme pokračovať v začatej ceste v duchu „love revolution“."

Pozitívne ohlasy prichádzajú nielen od fanúšikov, ale prekvapivo veľmi pozitívne sa vyjadrili aj kapely a umelci, ktorí na Szigete tento rok vystúpili.

  • Kanadský spevák Shawn Mendes odkázal po koncert fanúšikom: „Moje srdce explodovalo! Ďakujem Sziget!“

Zdroj: Sziget festival

  • ​Koncert kapely Mumford and Sons patril medzi hudobné vrcholy festivalu. Nadšenie zdieľali na svojom Instagrame: „Zobudiť sa po včerajšku – to je ako sen. Ďakujeme ti Sziget. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a zdieľali tento moment s nami. Milujeme to čo robíme a sme za to takí vďační.“

Zdroj: Sziget festival

  • ​Slovami chvály nešetrila ani speváčka Dua Lipa: „Sziget bol prvým festivalom, kde som bola headlinerom. Môj absolútny sen. Neviem ako sa nám to podarilo tak rýchlo, ale nechcem aby to skončilo. Veľmi vás všetkých milujem za uplynulú noc... Život je poriadne crazy.“

Zdroj: Sziget festival

​Počas uplynulých siedmich dní sa na Szigete, ktorý je piatym najväčším festivalom na svete, stretli fanúšikovia z viac ako 100 krajín sveta a užili si koncerty hviezd ako Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford & Sons, Dua Lipa, Shawn Mendes či Arctic Monkeys.

Prvé mená budúcoročného festivalu budú známe čoskoro. Nasledujúci festival sa bude konať o rok na Ostrove slobody od 7. do 13. augusta 2019.

Ticketportal.sk