Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2018, 15:11

Na Sziget festivale zadržali zahraničných dílerov drog

Malo ísť o Talianov a jednu ženu z Uzbekistanu.

Na Sziget festivale zadržali zahraničných dílerov drog
Zdroj: szigetfestival.com

Maďarskí kriminalisti odhalili a zadržali v stredu večer šiestich zahraničných občanov, ktorí na budapeštianskom Sziget festivale prechovávali či predávali drogy.

Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na správu Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK). Policajti najskôr zistili, že traja Taliani prechovávajú 114 podozrivých tabletiek rôznej farby, pričom pri sebe mali väčšie množstvá hotovosti vo forintoch i v cudzej mene.

Vypočuli ich ako podozrivých z prechovávania drog. Kriminalisti potom odhalili a zadržali ďalších dvoch Talianov a jednu ženu z Uzbekistanu, ktorí ponúkali a predávali návštevníkom hudobného festivalu drogy.

Policajti im zhabali vyše 100 tabletiek a 16 igelitových vrecúšok s bielym a hnedým práškom. BRFK v stredu avizovalo, že festival, ktorý na Starobudínskom ostrove potrvá do stredy 15. augusta, bude zabezpečovať denne 300 policajtov.

Policajti sa po ostrove pohybujú elektricky poháňanými dopravnými prostriedkami a na bicykloch. Tento rok im pomôžu aj policajti z Francúzska. Viacerí príslušníci polície dozerajú na dodržiavanie poriadku a zákonnosti v civile.

Ticketportal.sk