Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 09:00

Namiesto kasového trháku absolútne fiasko. Čínsky "Pán prsteňov" totálne pohorel

Fantasy Asura propagovali ako prvý čínsky film, ktorý rozpočtom prekonal sto miliónov dolárov.

Namiesto kasového trháku absolútne fiasko. Čínsky "Pán prsteňov" totálne pohorel
Zdroj: Zhejiang Films

Producenti si pre "čínskeho Pána prsteňov" dokonca zaplatili špičkových filmárov až z Hollywoodu, píšu Lidovky.

Vyzerá to však, že namiesto kasového trháku to bude prepadák. Počas prvého výkendu zarobil iba 7,1 milióna dolárov a z kín ho okamžite stiahli.

Asura mal byť veľkolepý projekt, odrazový mostík pre celú fantasy ságu, ktorá sa z neho mala vyvinúť. Svet Asury je inšpirovaný starou tibetskou mytológiou, ktorá hovorí o niekoľkých nebeských sférach.

Sféra Asura, nebeský priestor túžby, je ohrozovaný nižšou sférou a musí bojovať o svoje prežitie. Vyvoleným pre jej záczhranu je chlapec Ruyi (Lei Wu). Film sa inšpiroval úspešnou trilógiou Pán prsteňov režiséra Petera Jacksona. Režisérsky ho mal na starosti Peng Zhang a je to jeho prvotina.

Režiséra pozná filmový svet predovšetkým ako kaskadéra a choreografa bojových scén. Spolupracoval napríklad na výrobe Posledného samuraja, Hellboy 2 a X-men: Posledný vzdor.

Ale podobnosť s Jacksonovou trilógiou neskončila iba pri námete. Hlavnou kostymérkou bola Ngila Dicksonová, ktorá patrí v Hollywoode k veľkým menám. Za kostýmy do Pána prsteňov získala aj Oscara.

Vedúcim zvuku je Martin Hernández (Revenant: Zmŕtvychvstanie, Faunov Labyrint). Na vizuálne efekty dohliadal Charlie Iturriaga (Deadpool, Samovražedný oddiel). Práve pozvanie hollywoodskych filmárov do veľkej miery zapríčinilo to, že Asura ako prvý film v čínskej histórii prekročila hranicu 100 miliónov dolárov.

Vysnívaný úspech a štart veľkolepej ságy sa ale nekonal. Počas prvého víkendu film zarobil 7,1 milióna dolárov, čo je mizerný výsledok.

"Film bude stiahnutý z kín už dnes o 22. hodine," objavilo sa na konci víkendu na sociálnej sieti filmu Asura. Dôvodom je nezáujem divákov. Hovorca spoločnosti  Zhejiang Pictures ale neskôr vysvetlil: "Nebolo to iba kvôli zlým zárobkom. Plánujeme totiž urobiť vo filme niekoľko zmien a potom ho vydávame opäť." Je ale otázne, či prvý dojem už tento ambiciózny projekt úplne nepochoval.