Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 11:38

Pozrite si zoznam najlepších seriálov súčasnosti. Zverejnili nominácie na ceny Emmy

Hra o tróny z dielne HBO získala už 38 cien. Tento rok má rekordný počet nominácií.

Pozrite si zoznam najlepších seriálov súčasnosti. Zverejnili nominácie na ceny Emmy
Zdroj: HBO/Helen Sloanová

Televíziu HBO, ktorá sa od roku 2001, držala na prvom mieste v celkovom počte nominácií, tento rok predbehla streamovacia televízna spoločnosť Netflix. Informovala agentúra AP. 

Produkcie z dielne Netflixu získali tento rok 112 nominácií, HBO má o štyri menej. Jej fantasy seriál Hra o tróny ich má 22, o jednu menej dostali Westworld a talkshow Saturday Night Live, ktorá drží rekord za najviac nominácií v histórii súťaže. Počas 70 ročníkov ich dostala 252.

Z komediálnych seriálov získala Atlanta nominácie v 16 kategóriách. Seriál približuje prostredie hudobného priemyslu a stereotypy voči Afroameričanom. Jeho šance zvyšuje aj to, že tento rok sa o ceny neuchádza trojnásobný víťaz v tejto kategórii - politická satira Viceprezidentka (Veep).

V kategórii minisérie má najviac nominácií, až 16, životopisná dráma The Assassination of Gianni Versace (Vražda Gianniho Versaceho), ktorá bude súťažiť s minisériou Génius - Picasso. Slávneho španielskeho maliara stvárnil Antonio Banderas.

V tejto kategórii súťaží aj miniséria o britskej smotánke Patrick Melrose, westernový seriál Godless a dramatický seriál The Alienist.

Svoje prvé nominácie na Emmy tento rok získalo aj niekoľko filmových hviezd, ktoré väčšinou nebývajú spájané s televíznou produkciou. Napríklad prvú nomináciu na Emmy má španielska herečka  Penélope Cruzová za minisériu o Versacem, v ktorej hrá sestru zavraždeného módneho dizajnéra. Nomináciu má aj portorický spevák Ricky Martin, ktorý stvárnil Versaceho partnera.

Prvú nomináciu na cenu Emmy dostal i americký spevák John Legend. Nominovali ho za rolu Ježiša v adaptácii rockovej opery Jesus Christ Superstar. Ak by Legend získal Emmy, vstúpil by tak do elitného klubu EGOT. Ide o osobnosti, ktoré majú cenu Emmy, Grammy, Oscara a Tony. Podľa AP má tieto štyri ceny zatiaľ 12 ľudí, ak sa nepočítajú ceny v čestných kategóriách.

Nomináciu na cenu za najlepší informatívny seriál dostal aj šéfkuchár Anthony Bourdain, ktorý nedávno spáchal samovraždu. Nominovaný je aj jeho cestopisný a gastronomický seriál Anthony Bourdain: Parts Unknown, ktorý má už štyri ceny Emmy z predchádzajúcich rokov.

Americké televízne ceny Emmy  sa budú udeľovať v Los Angeles 17. septembra a bude ich vysielať televízia NBC.