Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 12:41

Zomrel herec Václav Glazar, preslávil sa úlohou v Kameňáku

Glazar bol jednou z výrazných hviezd snímky Kameňák.

Zomrel herec Václav Glazar, preslávil sa úlohou v Kameňáku
Zdroj: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Václav Glazar zomrel v stredu vo veku 65 rokov. Informáciu priniesol režisér Zdeněk Troška, ​​ktorého séria filmov Kameňák Glazara preslávila. Herec mal zdravotné ťažkosti už skôr, uvádza iDnes.cz.

Glazar bol tiež známy aj ako dlhoročný životný partner herečky Heleny Růžičkovej, s ktorou sa mal krátko pred jej smrťou v roku 2004 oženiť. Posledné mesiace svojho života strávil v liečebni pre dlhodobo chorých v Kralupoch nad Vltavou, kde si liečil rozdrvený bedrový stavec a kĺb.

Vlani v lete skončil v nemocnici na prístrojoch. "Ráno mal zástavu srdca, je mi to veľmi ľúto," potvrdil informáciu o úmrtí Václava Glazara pre rádio Frekvence 1 režisér Zdeněk Troška.

Glazar bol jednou z výrazných hviezd snímky Kameňák z roku 2003, objavil sa aj v jeho pokračovaniach vrátane Vianočného Kameňáku z roku 2015. Glazar, ktorý sa pôvodne živil chovom psov či poštovým doručovaním, sa prvýkrát pred kamerou objavil v Roku ďábla (2002).

Neskôr si zahral vo filme Skeletoni. Vo svete filmu a zábavy sa však pohyboval už skôr. Od roku 1990 pôsobil ako dramaturg a scenárista, najprv v tvorivej skupine Čestmíra Kopeckého v Českej televízii a potom sa podieľal na zábavných programoch Primy.

V roku 2003 založil s Jiřinou Kottovou a Jaroslav Čejkom kabaret Srdce a kameň, kde pôsobil ako umelecký režisér, konferenciér, herec aj spevák.