Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 10:35

Kampaň v Británii pred príchodom Trumpa, pieseň American Idiot má ovládnuť hitparády

  • Britské médiá píšu o kampani, ktorá sa rozbehla na sociálnych sieťach. Amerického prezidenta Donalda Trumpa chcú privítať v Británii originálne.
  • Hit rockovej skupiny Green Day s názvom American Idiot má byť jednotkou hitparád.
Kampaň v Británii pred príchodom Trumpa, pieseň American Idiot má ovládnuť hitparády
Zdroj: wikipedia

Autori kampane ľudí v posledných týždňoch žiadajú, aby pomohli 14 rokov starú pieseň pretlačiť vďaka hromadnému sťahovaniu do čela top ten singlov. Protestná akcia zrejme funguje - napríklad v rebríčku bestsellerov v Spojenom kráľovstve na portáli Amazon je American Idiot teraz prvý.

Pieseň si pripomeňte vo videu:

V oficiálnom rebríčku singlov pre týždeň od 9. do 15. júla je song zatiaľ na 18. mieste. Album American Idiot vyšiel niekoľko týždňov pred prezidentskými voľbami v roku 2004 a otvorene kritizoval politiku vtedajšej hlavy štátu Georgea Busha mladšieho, ktorý sa snažil získať druhý mandát.

Nahrávku nedávno zmienil americký demokratický senátor Tim Kaine. Vyhlásil, že ak americký minister zahraničia Mike Pompeo obdaruje vodcu KĽDR Kim Čong-una piesňou Eltona Johna Rocket Man, mal by mu Kim vrátiť úder "americkým idiotom".

Narážal tak na to, že Trump vlani vo vzájomných slovných výmenách nazval severokórejského diktátora "rakeťák" (rocket man). Pompeo mal CD s piesňou podpísanou Trumpom so sebou minulý týždeň pri návšteve KĽDR, ale nakoniec ho doviezol späť do USA, pretože sa s Kimom nestretol, uviedla televízia CNN na svojom webe.

Trump však v utorok podľa nej vyhlásil, že CD Kimovi niekedy venuje osobne.

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

​​

Ticketportal.sk