Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2018, 11:44

Robert Pattinson si prevzal cenu prezidenta festivalu vo Varoch

  • Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostal britský herec Robert Pattinson.
  • V sobotu mu ju na záverečnom ceremoniáli festivalu odovzdal Jiří Bartoška.
Robert Pattinson si prevzal cenu prezidenta festivalu vo Varoch
Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Pattinson je známy predovšetkým z upírskej filmovej ságy Súmrak, cenu ale dostal za "výraznú spoluprácu na zásadných snímkach súčasných režisérskych veličín autorského filmu".

Pattinson zaujal aj režisérske legendy ako Davida Cronenberga (film Cosmopolis) alebo Wernera Herzoga (Kráľovná púšte). 32-ročný Pattinson sa narodil v Londýne, kde tiež ako teenager začal s herectvom v Barnes Theater Company.

Okrem postavy upíra Edwarda Cullena zo ságy Twilight má za sebou napríklad snímky Nezabudni na mňa alebo Voda pre slony. Na festivale predstavil futuristický western Rover z roku 2014, kde si Pattinson zahral po boku Guya Pearca.

Podľa kritikov Pattinson zatiaľ najväčší dojem urobil vlani s krimi Dobré časy, v ktorej stvárnil hlavnú úlohu a ktorá bola uvedená v Cannes. Rozpráva o bratoch, ktorí sa neúspešne pokúsili vylúpiť banku, pomalší z nich skončil v cele a Pattinsonov hrdina pre neho musí zohnať peniaze na kauciu - počas jedinej noci a za každú cenu.

Niektorí recenzenti o filme písali ako o gangsterskom Rain Manovi. Ďalšou známou rolou Roberta Pattinsona je postava študenta Cedrica Diggoryho v snímke Harry Potter a Ohnivý pohár.

Ticketportal.sk