Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2018, 11:56

Na smiech. Carrey sa po dvadsiatich rokoch vracia k televízii ako vyhasnutý komik

Podobnosť skutočného Jima Carreyho a seriálového hrdinu je priam zarážajúca.

Na smiech. Carrey sa po dvadsiatich rokoch vracia k televízii ako vyhasnutý komik
Zdroj: REUTERS/Danny Moloshok

Komik Jim Carrey sa po viac ako dvadsiatich rokoch vracia do hlavnej úlohy seriálu. V príbehu Kidding (Na smiech), ktorý Showtime nasadí 9. septembra hrá Jeffa, niekdajšieho miláčika detí z televíznych relácií, ktorého hviezda však vyhasína, píše iDnes.cz.

Vo videu si pozrite trailer k seriálu:

Už ho nenapadajú rozprávky, nedokáže vymyslieť bábku, stráca fanúšikov. A tiež vlastnú príčetnosť. Desaťdielna sága zviedla Carreyho znovu dohromady s režisérom niekoľkými epizód Michelom Gondrym, s ktorým nakrútil Večný svit nepoškvrnenej mysle.

Za seriálom stojí výkonný producent Dave Holstein, ktorý priviedol na svet úspešný cyklus Tráva. Po hercovom boku sa predstaví Judy Greerová ako jeho manželka či Frank Langella ako jeho šéf.

Carrey bol hrdinom z ríše šoubiznisu už v Truman Show aj vo Formanovom Mužovi na Mesiaci, za oba filmy získal Zlatý glóbus. Ako vôbec prvý herec v histórii dostal honorár 20 miliónov dolárov (takmer 17,1 milióna eur) za film Cable Guy v roku 1996.

V poslednej dobe však zažíva podobný ústup od slávy ako jeho seriálový hrdina. Komédia Blbý a blbší sú späť pred štyrmi rokmi prepadla a od tej doby nakrútil len dva menšie filmy: krimi z Poľska a kanibalský horor. Zato si skúsil maľovanie, vrátane politických karikatúr.

Ticketportal.sk