Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2018, 20:46

Ako v Hre o tróny? John Snow si vzal Ygritte na hrade, prizerali sa sestry Starkové, Tyrion aj Daenerys

Pred hradom sa zhromaždil dav fanúšikov populárneho seriálu.

Ako v Hre o tróny? John Snow si vzal Ygritte na hrade, prizerali sa sestry Starkové, Tyrion aj Daenerys
Zdroj: FACEBOOK: KIT HARINGTON

Svadby v populárnej fantasy ságe Game of Thrones (Hra o tróny) nemajú zrovna tú najlepšiu povesť.

V knižnom a seriálovom hite sa krátko po zaznení svadobných zvonov typicky prelieva krv, predstavitelia jednej z najpopulárnejších romantických dvojíc diela George R. R. Martina však mali podstatne veselší deň. V sobotu sa totiž vzali Kit Harington (Jon Snow) a Rose Leslieová (Ygritte), informuje agentúra AP.

Pár sa vzal v škótskej dedine Kirkton of Rayne, načo sa slávnosti presunuli na hrad Wardhill, ktorý patrí rodine Leslieovej už dlhé stáročia - medzi predkov herečky totiž patrí Karol II. Stuart, anglický kráľ druhej polovice 17. storočia.

V zástupe hostí sa objavila séria hercov z Hry o tróny, napríklad Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Maisie Williamsová (Arya Starkov), Sophie Turnerová (Sansa, sestra Arye) či Emilia Clarkeová (Daenerys Taragaryen) - v seriálovom svete teda Haringtonov blízky priateľ, dve sestry a novopečená milenka / teta z otcovej strany.

Vzťah samotných postáv, ktoré Harington a Leslieová stvárnili, je však ešte kurióznejší: herci sa spoznali v roku 2012 na natáčaní, keď sa Jon Snow ocitol v prvom milostnom vzťahu s postavou Leslieové Ygritte, ktorá patrila k nepriateľských Divokým. Ich krátky vzťah skončil smrťou Ygritte.

Pred hradom sa zhromaždil dav fanúšikov populárneho seriálu. K tým prehovoril otec nevesty s tým, že všetci sú "absolútne nadšení, že sa Kit a Rose berú. Bude to nádherný deň."