Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2018, 09:44 Aktualizované dňa 21.06.2018 o 15:22

Otvorenie leta na Kuchajde sa komplikuje. Podľa hygienikov je kvalita vody nevyhovujúca

V areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskom Novom Meste sa v sobotu 23. júna začne tohtoročné kultúrne leto.

Otvorenie leta na Kuchajde sa komplikuje. Podľa hygienikov je kvalita vody nevyhovujúca
Zdroj: Wikimedia

Prírodné kúpalisko Kuchajda má však podľa najnovších informácií, kde dnes zverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva nevyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie. Preukázali to vzorky, ktoré odobrali 12. júna. Prevádzkovateľ kúpaliska pritom požiadal o uvedenie priestorov do prevádzky, konanie však ešte nebolo právoplatne ukončené.

O kvalite vody a problémoch na Kuchajde sme sa nedávno v HNtelevízii rozprávali aj s hygieničkou Jindrou Holíkovou. Pozrite si rozhovor: 

V areáli prírodného kúpaliska sa ale už v sobotu 23. júna začne tohtoročné kultúrne leto.

 "Otvorenie sme opäť zostavili tak, aby si v ňom našiel každý to svoje. Vstup je, samozrejme, bezplatný. Zdarma bude aj množstvo atrakcií či sladké prekvapenie pre deti," hovorí novomestský starosta Rudolf Kusý.

Dopoludnie bude od 10.00 h vyhradené súťažiam a zábave pre deti a celé rodiny, napríklad v rámci historického projektu Stredovek naživo. Vyblázniť sa budú môcť na rôznych atrakciách, do tanca popritom vyzve skupina S3t Kidz a latino fitneska Erika.

Hlavný program sa začína o 14.30 h. Zostavený je z interpretov rôznych hudobných žánrov, predvedú sa napríklad aj deti z novomestských škôl. Atmosféru kultúrno-zábavného programu doplnia taktiež kapely Komajota a Funkiez, bubnová formácia Campana Batucada, spevácky seniorský súbor Novomešťan či speváci Dara Rolins a Tomáš Buranovský.

Pomyselnú bodku za sobotným programom dá ohňová šou a tradičné zapálenie vatry. Otvorením Kultúrneho leta 2018 v Novom Meste odštartuje zároveň aj letná kúpacia sezóna na Kuchajde.

Tú bude aj tento rok sprevádzať viacero aktivít, ako napríklad letné kino, fitnes, letná joga či koncerty na Kuchajde a v parku na Račianskom mýte.

Ticketportal.sk