Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 00:01

Nový Star Wars je totálny prepadák. V kinách sa mu vôbec nedarí

Nová vedľajšia snímka ságy Star Wars, ktorá je venovaná Hanovi Solovi, zažila veľmi nešťastný prvý víkend.

Nový Star Wars je totálny prepadák. V kinách sa mu vôbec nedarí
Zdroj: Starwars.com

V kinách sa jej vôbec nedarí. Horšie na tom bola iba druhá epizóda hlavnej línie - Klony útočia z roku 2002, píšu Lidovky. Spolu s vlažnými recenziami je zo Sola menší hit, ako dúfalo štúdio Disney. 

Solo: A Star Wars Story zarobil za prvý víkend v amerických kinách "iba" 83,3 milióna dolárov (71,5 milióna eur), ďalších 65 miliónov (55,8 milióna eur) zarobil vo zvyšku sveta. To je síce čiastka, ktorú by ocenilo množstvo filmov, ale pri Star Wars sme si zvykli na iný štandard. Horšie na tom bol iba druhý diel ságy Klony útočia, ktorý za prvý týždeň dosiahol tržby okolo 80 miliónov dolárov (68,7 milióna eur).

Situácii nepomohlo ani to, že Solo bol historicky najdrahším filmom ságy Star Wars. Vďaka výmene režisérov a veľkému množstvu nových a nových nakrúcaní a opráv sa rozpočet dostal na 250 miliónov dolárov (214,7 milióna eur).

"Pochopiteľne, dúfali sme, že to bude lepšie," priznal magazínu Time Dave Hollis, vedúci distribúcie štúdia Disney. Dôvodom komerčného neúspechu by mohlo byť to, že ľudia sú presýtení značkou.

Posledný diel ságy, Poslední Jediovia bol v kinách iba nedávno. Recenzie Sola síce nekritizujú, ale rozhodne ho neoznačujú za niečo, je treba vidieť za každú cenu.

​Na základe tržieb počas prvého víkendu sa dá predpovedať, že Solo bude mať veľký problém, aby prekročil čiastku 500 miliónov dolárov. Vedľajší príbeh približujúci mladosť jednej z najpopulárnejších postáv celého univerza, sa zatiaľ vydal na cestu najneúspešnejšieho dielu celej ságy.

Ďalší film série, deviata epizóda hlavnej línie dorazí do kín v decembri v roku 2019. Star Wars tak majú dosť času, aby si vydýchli a načerpali nové sily. Film má režírovať  J.J. Abrams, ktorý v roku 2015 nakrútil zatiaľ najúspešnejší film Sila sa prebúdza. Siedma epizóda Star Wars v kinách zarobila viac ako dve miliardy dolárov.