Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2018, 19:22

Spevák Prince mohol žiť, ak by lekári lepšie poznali jeho diagnózu a lieky, tvrdia príbuzní

 Príbuzní speváka Princea, ktorý zomrel pred dvomi rokmi, podávajú ďalšie žaloby.

Spevák Prince mohol žiť, ak by lekári lepšie poznali jeho diagnózu a lieky, tvrdia príbuzní
Zdroj: Reuters

Žaloby sú namierené na nemocničné zariadenie, v ktorom hviezdu svetovej hudobnej scény hospitalizovali pred úmrtím. Okrem toho žalujú aj sieť lekární, z ktorej pochádzali inkriminované liečivá.

Informovali o tom svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na americké médiá.

Zdravotnícke zariadenie Trinity Medical Centre v štáte Illinois by podľa žalujúcich pozostalých malo preskúmať Princeovu terapiu a predpísané lieky.

Tamojší lekári mu údajne nasadili prípravok proti opiátom Narcan bez toho, aby poznali ostatné lieky, ktoré umelec užíval. 

Sieť lekární Walgreens vo svojich dvoch pobočkách v Minnesote zasa podľa názoru žalujúcich pochybila, pretože lieky viazané prísne na lekársky predpis vydávala priveľmi ľahkovážne.

Ako ukázalo vyšetrovanie prípadu, umelec bral doma väčšie množstvo liekov proti bolesti. Stalo sa mu to aj osudným. 21. apríla 2016 omylom požil väčšie množstvo účinného preparátu typu fentanyl, ktorý je niekoľkonásobne silnejší ako heroín.

Liečivo sa však nachádzalo v nesprávne označenom balení. To naznačovalo, že ide o ľahký, voľne dostupný preparát. 

Prince tak ani nemusel tušiť, čo vlastne konzumuje. Spevák v dôsledku toho skonal vo veku 57 rokov vo svojom sídle neďaleko Minneapolisu na následky neúmyselného predávkovania liekom.

"Jednoducho nemáme dostatok dôkazov, aby sme niekoho obvinili zo zločinu v súvislosti so smrťou Princea," uviedol minulý týždeň prokurátor zo štátu Minnesota Mark Metz na tlačovej konferencii. 

Novinárom oznámil, že ukončuje vyšetrovanie. "Nie sú dôkazy naznačujúce akýkoľvek iný nekalý motív, úmysel alebo spriahnutie s cieľom zavraždiť Princea," dodal.