Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2018, 15:47

Udeľovanie nemeckých hudobných cien končí: Nie sme platforma pre antisemitizmus, tvrdí organizátor

Hudobné oceňovanie organizátori rušia.

Udeľovanie nemeckých hudobných cien končí: Nie sme platforma pre antisemitizmus, tvrdí organizátor
Zdroj: Banger Music

Nemecké hudobné ceny Echo, ktoré čelili kritike kvôli oceneniu dvojica raperov za album s údajne antisemitskými textami, sa už naďalej nebudú udeľovať. Podľa agentúry DPA o tom dnes informoval zväz hudobného priemyslu, ktorý odovzdávanie cien organizoval.

V posledných dňoch na protest cenu Echo vrátilo viacero umelcov. "Nechceme, aby tieto hudobné ceny boli považované za platformu pre antisemitizmus, opovrhovanie ženami, homofóbiu a banalizáciu násilia," uviedol zväz vo vyhlásení.

Značka Echo podľa neho bola v uplynulých dňoch natoľko poškodená, že je potrebné začať úplne odznova. Škandál okolo hudobných cien vyvolalo ocenenie raperov Kollegaha a Farida Banga za album Jung, Brutal, Gutaussehend 3.

Na ňom sú aj songy s veršami zjavne bagatelizujúcími hrôzy holokaustu: "Moje telo je vyrysovanejšie než väzňov z Osvienčimu" alebo "Urob zas nejaký holokaust, príď s Molotovovým kokteilom ".

Ocenenie raperskej dvojice vyvolalo vlnu kritiky. Svoje hudobné trofeje vrátil napríklad rocker Marius Müller-Westernhagen, ale najmä osobnosti z oblasti klasickej hudby ako pianista Igor Levit, dirigent Christian Thielemann alebo svetoznámy argentínsko-izraelský dirigent a klavirista Daniel Barenboim.

Ticketportal.sk