Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2018, 14:12

Jaromír Nohavica sa vracia do Bratislavy so svojimi najväčšími hitmi

Najznámejší a najúspešnejší český pesničkár Jaromír Nohavica sa vracia na bratislavské pódiá.

Jaromír Nohavica vystúpi v Aegon aréne NTC 22. júna v sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava. O deň neskôr, 23. júna, sa tu predstaví v klasickej zostave so spoluhráčmi Robertom Kusmierským a Pavlom Plávkom.

Prešli už tri roky, kedy mali bratislavskí fanúšikovia ostravského hudobného barda Jaromíra Nohavicu možnosť vidieť a počuť naživo. Vtedy si pre nich pripravil koncertnú minišnúru a odohral v Bratislave šesť vypredaných koncertov.

"Každý z nich bol v inom priestore, každý z nich bol iný, jedinečný a nezabudnuteľný. A každý, kto aspoň na jednom z nich bol, by si zážitok živého koncertu tohto výnimočného pesničkára a skvelého rozprávača rád zopakoval. Preto sa teším, že opäť prijal naše pozvanie," uviedol pre médiá organizátor koncertu Palo Maruščák z agentúry Dr. Horák.

V sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava pod taktovkou Marka Ivanovica uvedie prvý deň Nohavica v slovenskej premiére najväčšie hity v úprave pre spev, gitaru a symfonický orchester.

Koncert ponúkne zaujímavé hudobné spojenie a mnohé prekvapenia. Nohavica v tejto zostave vystúpil v Česku niekoľkokrát, dokonca s ním vypredal pražskú O2 Arénu.

Druhý koncert bude úplne iný. Tentoraz jeho piesne budú znieť v klasickej trojčlennej zostave Nohavica (gitara, spev), Robert Kusmierski (akordeón, piano) a Pavel Plávka (bicie, perkusie).

Jaromír Nohavica je dnes už legendou českého pesničkárstva, ktorá má na hudobnej scéne špecifické postavenie. Debutoval v roku 1988 albumom Darmoděj.

Medzi jeho ďalšie významné nahrávky patria albumy V tom roce pitomém (1990), Mikymauzoleum (1993), Divné století (1996), Moje smutné srdce (2000), Babylon (2003) či Ikarus (2008).

Z albumu Tak mě tu máš sa v Česku predalo takmer 40.000 kópií. K šesťdesiatke si doprial exkluzívny výber toho najlepšieho z tvorby z poslednej dekády minulého storočia s názvom Tenkrát.

Na bratislavských koncertoch zahrá Jaromír Nohavica najväčšie hity Kometa, Ostravo, Ještě mi scházíš či Když mě brali za vojáka, ale aj piesne z nového albumu Poruba, ktorý vyšiel v novembri minulého roka.

Ticketportal.sk