Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 09:12

Na Bojnickom zámku sa začína festival strašidiel. Predstaví príbeh Vládca času

Medzinárodný festival duchov a strašidiel patrí medzi divácky najúspešnejšie podujatia na Bojnickom zámku. Začína sa už jeho 25. ročník.

Na Bojnickom zámku sa začína festival strašidiel. Predstaví príbeh Vládca času
Zdroj: Bojnice castle

Jubilejný ročník nesie názov Vládca času. Ukáže prstom na démonov v nás. Divákom predstaví historický príbeh o boji s časom, s vlastnými pokušeniami a strachom. 

Vládca času 

Príbeh postavený na autentických prvkoch nazrie do hĺbky ľudskej duše hľadajúcej pokoj a spásu. Prostredníctvom strhujúcej dejovej linky a subjektívnych strašidelných fabulácií sa pokúsi  nájsť odpoveď na otázku, či je vôbec možné zvíťaziť sám nad sebou. Ako už názov „Vládca času“ napovedá, pôjde o príbeh zobrazujúci  boj s časom, boj s vlastným vnútrom, vlastnými pokušeniami a strachom.

Tvrdý príbeh s hlbokým poslaním podáva režisér divákovi s dávkou krutosti, porciou jemnosti a štipkou trpkého humoru. Prináša podnet na zamyslenie a núti človeka nazrieť do svojho vnútra. Burcuje, podnecuje a vyzýva na sebareflexiu.

Vládca času je príbehom o dobrých a zlých rozhodnutiach, o nenávratnosti našich činov, o príčine a dôsledku, o tom, že čo sa nám na prvý pohľad môže zdať ako barbarstvo, môže byť naplnené láskou alebo sklamaním. “


Jubilejný ročník sľubuje jedinečnú atmosféru, silný príbeh aj trpkosladkú poetiku. Návštevníci sa do deja démonického príbehu budú môcť ponoriť už počas tohoto víkendu.

Ak by ste to nestihli, festival bude ešte pokračovať: 

4. 5. – 5. 5. 2018

7. 5. – 8. 5. 2018

11. 5. – 13. 5. 2018

Ticketportal.sk