Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2018, 09:47

Slováci na Szigete. Popri svetových hviezdach vystúpia aj Strapo a Peter Aristone

Aj tento rok bude mať Slovensko na Szigete, jednom z najväčších a najlepších európskych festivalov, svojich hudobných zástupcov.

Slováci na Szigete. Popri svetových hviezdach vystúpia aj Strapo a Peter Aristone
Zdroj: S. Turnerová

Do zoznamu umelcov pribudli raper Strapo a hudobník Peter Aristone. Z Česka vystúpi mladý pesničkár Thom Artway. Slováci sa tak objavia na podujatí spolu s hviezdami ako Arctic Monkeys, Dua Lipa, Lana Del Rey, Gorillaz, Mumford & Sons, Kygo, Shawn Mendes a Kendrick Lamar.

Strapo, jeden z najpopulárnejších a najuznávanejších slovenských raperov, je dvojnásobným víťazom celoslovenskej súťaže vo freebattli. Prvé EP vydal už v roku 2007, v roku 2015 získal s albumom Versus dve ceny Radio_Head Awards.

V apríli mu vyjde nový album s názvom 13. poschodie. Na festivale sa predstaví 8. augusta, v deň, kedy bude koncertovať Kendrick Lamar.

Peter Aristone je spevák a hudobník, ktorý sa často objavuje v zahraničí. A to nielen na koncertných pódiách, ale aj pri nahrávaní albumov. Na svojom sólovom debutovom albume spolupracoval s producentom kapely Manic Street Preachers, posledné dve EP, vrátane aktuálneho Happiest Accidents, vznikli v Londýne pod vedením Sachu Skarbeka, ktorý spolupracoval aj s Adele či Jamesom Bluntom.

Singel Gold vyhral hitparádu v americkej televízii MTV U a Peter Aristone ho osobne predstavil aj na viac ako tridsiatich koncertoch v rámci USA. „Hrať na Sziget festivale bol vždy môj sen a je pre mňa veľkou poctou byť jedným zo slovenských hudobníkov, ktorým sa to podarilo,“ teší sa z koncertu na Szigete Peter Aristone.


Českú hudbu bude zastupovať Thom Artway. Tento mladý český pesničkár je držiteľom ocenení Anděl 2016 v kategóriách Spevák roku a Objav roku a víťazom medzinárodného projektu Czech Fresh. Celkovo dnes Sziget zverejnil viac ako 30 mien z celej Európy, zahrať prídu aj hudobníci z Mexika, Kanady, USA či Austrálie.