Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 09:55

Sziget ohlásil ďalšie hviezdne meno. Príde kráľovná melancholického popu

Lana Del Rey bude na Szigete koncertovať 10. augusta.

Sziget ohlásil ďalšie hviezdne meno. Príde kráľovná melancholického popu
Zdroj: REUTERS/Andrew Kelly.

Speváčka je už siedmym headlinerom tohtoročného Szigetu, na ktorom vystúpia aj Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Kendrick Lamar, Kygo, Mumford & Sons.

Festival bude od  8. do 15. augusta, návštevníkov čaká množstvo koncertov.  Program s menami napríklad Liam Gallagher, Shawn Mendes, Bastille, Lykke Li, Stormzy, Parov Stelar, The Kooks, MØ, The Kooks, The War on Drugs hovorí jednoznačne.

Kráľovná melancholického popu

Aj takto volajú Lanu  Del Rey. Táto americká speváčka je známa svojim charakteristickým zastretým hlasom a skladbami pripomínajúcimi americkú popkultúru 50. a 60. rokov. Medzi jej prvé skladby patria sklaby Video Games či Blue Jeans, ktoré sa stali nielen rádiovými, ale aj internetovými senzáciami.

Videoklipy k skladby totiž nevyrobili veľké produkčné tímy, ale je dielom aj samotnej interpretky. Aktuálne má táto Američanka na konte päť úspešných a oceňovaných štúdiových albumov, novinka Lust for Life vyšla minulý rok.

Čaká sa pol milióna ľudí

Odhaduje sa, že na Sziget príde aj tento rok okolo 450 tisíc fanúšikov z celého sveta. Zahraničné médiá nazývajú festival "kontinentálnym Glastonbury", pravidelne získava ceny za najlepší európsky festival. Minulý rok dostal cenu za najlepší line-up. 26. ročník Sziget festivalu bude na 50 hudobných a programových pódiách.

Okrem hudby organizátori chystajú rôzne kultúrne programy, divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.