Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2018, 08:20

Do dejín vstúpil iba ako veľký milovník žien, ale neprávom. Teraz mu v Benátkach otvárajú múzeum

Múzeum už teraz sľubuje, že vďaka moderným technológiám sa diváci stanú účastníkmi jeho dobrodružstiev.

Do dejín vstúpil iba ako veľký milovník žien, ale neprávom. Teraz mu v Benátkach otvárajú múzeum
Zdroj: wikimedia

V Benátkach už v apríli otvoria vôbec prvé múzeum, ktoré bude venované talianskemu spisovateľovi, diplomatovi a milovníkovi žien Giacomovi Casanovovi. Ak sa bude múzeu dariť, chce nadácia Fondazione Giacomo Casanova, ktorá stojí za vznikom tejto inštitúcie, otvoriť pobočku aj v Prahe.

"Casanova bol veľkým mysliteľom, spisovateľom a filozofom. Do dejín neprávom vstúpil iba ako veľký milovník," povedal Carlo Luigi Parodi, zakladateľ nadácie. Cieľom projektu je vzdať slávnemu Benátčanovi hold. 

V šiestich izbách gotického paláca Pesaro Papafava v centre Benátok budú mať návštevníci možnosť pozrieť si obrazy a rôzne predmety, ktoré sa spájajú so životom slávneho svetobežníka.

Nadácia naviac sľubuje, že ľudia sa vďaka moderným technológiám stanú priamo "protagonistami jeho príbehu". Počas prvého roku chce múzeum prilákať až 130 tisíc hostí, o rok neskôr viac ako 220 tisíc. Nie je to nereálne, podľa odhadov Benátky ročne navštívi až 30 miliónov turistov. 

Ak bude múzeum úspešné, nadácia plánuje otvoriť aj pobočku v Prahe. Voľba českého hlavného mesta nie je náhodná. Posledných trinásť rokov svojho života totiž tento slávny dobrodruh strávil u našich západných susedov.

Azyl mu na svojom zámku v Duchcove poskytol knieža Josef Karel Valdštejn. Casanova tu pôsobil ako zámocký knihovník a po smrti v roku 1798 ho v tomto českom meste aj pochovali.

Ticketportal.sk