Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2018, 14:10

Slovenské mesto privíta metalovú stálicu: Apocalyptica zahrá Metallicu pod holým nebom

Fínska skupina Apocalyptica bude koncertovať 17. augusta v Seredi.

Slovenské mesto privíta metalovú stálicu: Apocalyptica zahrá Metallicu pod holým nebom
Zdroj: YouTube

Vystúpenie je súčasťou projektu In Castle, v rámci ktorého mesto Sereď a Agentúra KVAS prinesú počas letných mesiacov koncerty zahraničných a slovenských hudobníkov a iné typy kultúrnych podujatí v prostredí Zámockého parku a amfiteátra.

"Letné najpodujatia sme sa rozhodli - podľa nášho Zámku - uvádzať pod medzinárodne zrozumiteľnou hlavičkou In Castle. Pôjde o jednotlivé predstavenia či koncerty, na ktoré budú môcť pricestovať aj návštevníci z iných miest," hovorí František Čavojský, riaditeľ Domu kultúry v meste Sereď.

Dodáva: "Parkovisko s kapacitou 400 miest sa nachádza vedľa areálu. Okrem plochy na státie bude priestor vybavený vždy aj miestami na sedenie. Na mieste bude zabezpečené občerstvenie. Väčšina podujatí skončí do 23.00 h."

Prvým zverejneným účinkujúcim je fínska skupina Apocalyptica. "V minulom roku oslávila dvadsaťročnicu od vydania debutu, na ktorom hrá klasiky od skupiny Metallica. Pri tejto príležitosti opäť majú tento silný koncertný program. Vidieť ich pod holým nebom, bude silný zážitok," avizuje Jozef Tarkay z Agentúry KVAS.

Apocalyptica venovala svojmu debutovému a zároveň prelomovému, albumu Plays Metallica By Four Cellos celý minulý rok vzhľadom na 20. výročie od jeho vydania.

Album vyšiel v reedícii na CD i na vinyle spolu s troma bonusovými skladbami. Pre veľký záujem zo strany publika sa skupina rozhodla v koncertoch pokračovať aj v roku 2018. Aktuálny koncertný program odohrá aj 17. augusta o 21.00 h na amfiteátri v Seredi.

Pozrite si najznámejšie hity skupiny Metallica v podaní Apocalypticy:

  • Nothing Else Matters

  • The Unforgiven

Ticketportal.sk