Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2018, 17:44

Bambuľka dostane muzikálovú podobu. Dievčatko musí byť detský megatalent, odkazuje Ján Ďurovčik

Slávny televízny seriál Bambuľkine dobrodružstvá dostane muzikálovú podobu. Réžie sa ujal Ján Ďurovčík, ktorý teraz hľadá hlavnú detskú hviezdu.

Bambuľka dostane muzikálovú podobu. Dievčatko musí byť detský megatalent, odkazuje Ján Ďurovčik
Zdroj: TASR

"Na konkurz sa už prihlásilo takmer 600 detí. Hlavnú rolu v pripravovanom predstavení dostane dievčatko, ktoré musí splniť niekoľko náročných požiadaviek a stať sa tak nástupkyňou známej televíznej Bambuľky v podaní herečky Moniky Haasovej," TASR informovala Nora Krchňáková z agentúry NK Factory.

Na seriáli Bambuľkine dobrodružstvá, ktorý sa nakrúcal v roku 1982, vyrástlo niekoľko generácií detí. Autor námetu, scenára aj textov piesní Peter Guldan sa po narodení syna rozhodol napísať námet na seriál zameraný na výchovu detí v predškolskom veku.

Hudbu k seriálu zložil český skladateľ Ján Kovář. "Aby som si udržal umeleckú túžbu niečo tvoriť, musím striedať žánre. Bambuľka bude detský muzikál, tak trošku osobitý, pretože ten muzikál je veľmi výchovný, poetický a jemný. Je krásne napísaný od pôvodných autorov, že taká výzva sa skrátka neodmieta," vysvetlil režisér, ktorý nedávno s moderným baletom úspešne prešiel celý svet.

Tvorcovia muzikálu teraz hľadajú hlavnú predstaviteľku konkurzom. Výber detí sa bude konať 20. a 21. januára v Bratislave. Ďurovčík upozorňuje, že dievčatko musí byť detský megatalent.

"Plnohodnotný divadelný muzikál kladie v prvom rade najväčšie nároky na samotnú Bambuľku. V seriáli boli Bambuľky rozdelené, jedna ju hrala a rozprávala a druhá ju spievala. Čo samozrejme divadlo nedovoľuje. My musíme nájsť Bambuľku, ktorá bude na javisku v reálnom čase predvádzať všetky tieto divadelné atribúty. A ešte musí byť rozkošná," dopĺňa režisér.

Bambuľka, ktorá sa chce prihlásiť na konkurz do muzikálu, musí spĺňať niekoľko požiadaviek. Vek šesť až deväť rokov, ale musí vizuálne vyzerať na šesť.

Mala by mať obrovský talent a výbornú pamäť, herecká prax vzhľadom na vek nie je podmienkou. Nemala by jej chýbať správna intonácia a spev.

Možnosť prihlásiť sa na konkurz je stále otvorená s upozornením, že deti si musia stiahnuť noty a naučiť sa pieseň, ktorá je na www.muzikalbambulka.sk. Premiéra muzikálu je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Následne má putovať za deťmi po celom Slovensku.

Ticketportal.sk