Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2018, 11:10

Najviac nominácií britských hudobných cien získal Ed Sheeran a Dua Lipa

Cenu kritikov oznámili vopred, získala ju speváčka Jorja Smith.

Najviac nominácií britských hudobných cien získal Ed Sheeran a Dua Lipa
Zdroj: Wikipedia, REUTERS

Medzi nominantmi na prestížne hudobné ceny Brit Awards sú tento rok speváci Ed Sheeran, Dua Lipa, Liam Payne a Stormzy.

Brit Awards sú obdobou amerických Grammy. Z najväčšieho počtu nominácií sa môže tešiť dvadsaťdvaročná speváčka Dua Lipa z rodiny kosovských Albáncov, ktorí do Británie prišli v 90. rokoch.

Vlani sa jej podaril prielom hitom "New Rules". Súťažiť bude v piatich kategóriách vrátane najlepšieho albumu, najlepšieho singlu a najlepšej ženskej umelkyne. V tejto kategórii jej konkurujú Jessie Ware a víťazka roku 2015 Paloma Faith.

Spevák a textár s írskymi koreňmi Ed Sheeran je nominovaný v štyroch kategóriách - na najlepšieho britského sólového speváka, najlepší videoklip, najlepší singel a najlepší album.

Bývalá hviezda kapely One Direction Liam Payne si nomináciu na najlepší singel a najlepší videoklip vyslúžil za pieseň "Strip That Down". Tá sa stala hitom nielen v Británii, ale aj v Austrálii a Spojených štátoch.

Rapper a hiphopový spevák Stormzy je nominovaný v kategórii najlepší album za "Gang Signs and Prayer" spolu s východolondýnským rapperom J Husom a spevákom a autorom piesní Rag'n'Bone Manom.

Ceny vyhlásia 21. februára v londýnskej O2 aréne. Brit Awards organizuje profesijné hudobné združenie British Phonographic Industry. Väčšinu víťazov vyberajú hlasovaním viac ako tisícky členov združenia, vrátane zástupcov nahrávacích spoločností, tlače, obchodníkov s hudobninami, producentov, diskdžokejov a sponzorov.

Ticketportal.sk