Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2018, 11:26

Nominácie na najvýznamnejšie filmové ceny britskej akadémie ovládla téma studenej vojny

Slávnostné udeľovanie cien BAFTA sa bude konať 18. februára v londýnskej Albert Hall. Sprievodcom slávnostným večerom bude herečka Joanna Lumleyová.

Nominácie na najvýznamnejšie filmové ceny britskej akadémie ovládla téma studenej vojny
Zdroj: bafta.org

Triler z obdobia studenej vojny Podoba vody režiséra Guillerma del Tora získal v utorok až 12 nominácií na ceny Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA). Informovala o tom agentúra AP.

O najvyššie britské filmové a televízne ocenenie sa Podoba vody bude uchádzať aj v prestížnych kategóriách najlepší film či najlepší režisér. Tragikomédia Tri bilbordy kúsok za Ebbingom a životopisná snímka o Winstonovi Churchillovi Najtemnejšia hodina získali nominácie v deviatich kategóriách.

V súboji o cenu pre najlepší film budú Podobe vody konkurovať filmy Tri bilbordy kúsok za Ebbingom, Najtemnejšia hodina, vojnový Dunkirk či romantický film Daj mi tvoje meno.

V kategórii najlepšia herečka sú medzi nominovanými Annette Beningová, Frances McDormandová, Margot Robbieová, Sally Hawkinsová či Saoirse Ronanová. V kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe sú medzi nominovanými Daniel Day-Lewis, Gary Oldman, Daniel Kaluuya, Jamie Bell či Timothee Chalamet.

Ticketportal.sk