Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2018, 00:01

Bude to neuveriteľné, to najlepšie čo ste v televízii kedy videli, hovorí herec o seriáli Hra o tróny

Ďalšia sériu HBO odvysiela až na budúci rok.

Bude to neuveriteľné, to najlepšie čo ste v televízii kedy videli, hovorí herec o seriáli Hra o tróny
Zdroj: HBO/Helen Sloanová

Bude to definitívne posledná séria, píše portál Lidovky.cz. 

Na seriáli bude pracovať množstvo známych scenáristických a režisérskych mien, ktoré poznáme už z predchádzajúcich sérií. 

Producent potvrdil, že posledná séria bude mať zároveň najmenší počet epizód. 

Sedmička Hry o tróny sa skončila hneď niekoľkými zvratmi. Ako ale tieto zmeny pohnú svetom Západozeme, na to si musia fanúšikovia ešte počkať viac ako rok. 

Televízia HBO potvrdila, že ôsma a posledná séria rok 2018 vynechá. Vysielať ju budú až v roku 2019. 

Na nakrúcanie bude opäť dohliadať David Benioff a D.B. Weiss, tvorcovia celej série. Zatiaľ potvrdili dve mená režisérov - Miguel Sapochnik a David Nutter. 

Sapochnik má na konte napríklad obľúbenú epizódu Bitka bastardov zo šiestej série. Nutter sa podpísal pod epizódu Dažde Kastamru, v ktorej sa odohrala dramatická Červená svadba.

Posledná séria bude so šiestimi epizódami vôbec najkratšou. Podľa dostupných informácií sa budú jednotlivé epizódy približovať stopážou celovečerným filmom. Hovorí sa o 90 minútach na jeden diel.

„Bude to tá najlepšia vec, aká sa kedy objavila na obrazovkách. Bude to neuveriteľné a veľa ľudí to poriadne rozhodí," informoval Entertainment Weekly herec Jason Momoa, ktorý v prvej sérii stvárnil Khala Droga.

Rok 2018 ale rozhodne nezostane prázdny a nudný. Televízia HBO plánuje návrat sci-fi seriálu Westworld. Spisovateľ George R. R. Martin, autor knižnej predlohy Hry o tróny naznačil, že tento rok vyjde ďalší diel. Dlho odkladaná kniha naviaže na Tanec s drakmi z roku 2011.

Ticketportal.sk