Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2017, 09:51

Nová epizóda Star Wars je v Amerike kasovým trhákom, atakuje rekordy návštevnosti

Poslední Jediovia počas prvého víkendu po premiére plnia kasy.

Nová epizóda Star Wars je v Amerike kasovým trhákom, atakuje rekordy návštevnosti
Zdroj: YouTube

V Spojených štátoch a v Kanade film už zarobil 220 miliónov dolárov. Lepší výsledok zaznamenal iba predchádzajúci diel Star Wars: Sila sa prebúdza z roku 2015. Informovala o tom distribučná spoločnosť Walt Disney. 

Film Star Wars: Poslední Jediovia, ktorý nakrútil režisér Rian Johnson, je po prvých troch dňoch v Severnej Amerike jednoznačnou jednotkou v rebríčku návštevnosti. 

Druhý je rodinný animovaný film  Ferdinand o priateľstve malého dievčatka a veľkého býka. Jeho tržby sú pritom omnoho nižšie ako hlavný kasový trhák. Po troch dňoch má v Severnej Amerike na konte 13 miliónov dolárov. 

Posledná epizóda Star Wars je so stopážou 152 minút vôbec najdlhšia z celej hviezdnej série. Kráľovnú Leiu si v ňom naposledy zahrala Carrie Fisherová, ktorá zomrela pred rokom vo veku 60 rokov. 

Skupina Disney medzitým oznámila, že chystá "úplne novú trilógiu" Star Wars. Ešte predtým však v roku 2019 uvedú do kín deviatu epizódu.

Posledný diel ságy s podtitulom Poslední Jediovia sa tradične odohráva "pred dávnymi časmi v preďalekej galaxii".

Diváci sa opäť stretávajú so známymi postavami z predchádzajúcich dielom, ako sú Chewie, droidi C-3PO a R2-D2. Na scénu sa vracia aj Luke Skywalker (Mark Hamill), ktorý sa v predchádzajúcej epizóde z roku 2015 objavila iba veľmi krátko.

Výraznú úlohu dostal zbeh z jednotiek stormtrooperov Finn (John Boyega) a jedna z hlavných záporných postáv  Kylo Ren (Adam Driver).

Vo filme nechýbajú bitky vo vesmíre aj na zemi, strety mechanizovaných armád a súboje so svetelnými mečmi. Zlo ani dobro nie sú čiernobiele.