Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2021, 07:31 Aktualizované dňa 22.10.2021 o 08:47

Herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou zastrelil kameramanku pri natáčaní filmu

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Alec Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu.

Alec Baldwin
Zdroj: Reuters

Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a ďalšiu osobu zranil. Došlo k tomu počas štvrtkového natáčania filmu v americkom štáte Nové Mexiko. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na políciu.

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu.

Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami (48) previezla sanitka do inej nemocnice. Jeho stav je v súčasnosti kritický.

Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie. Juan Rios z kancelárie šerifa povedal pre Guardian, že "Baldwin prišiel dobrovoľne za vyšetrovateľmi a po rozhovore s nimi odišiel".

„Celé herecké obsadenie a štáb boli dnešnou tragédiou absolútne zničení a Halyninej rodine a jej blízkym vyjadrujeme hlbokú sústrasť,“ uviedla produkčná spoločnosť vo vyhlásení pre portál New York Post. Kameramanka len pred pár dňami zverejnila video z nakrúcania na Instagrame, ako jazdí na koni.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Halyna Hutchins (@halynahutchins)

"Zastavili sme produkciu filmu na neurčitý čas a plne spolupracujeme s vyšetrovaním policajného oddelenia Santa Fe," uvádza sa vo vyhlásení. Hutchinsová bol kameramankou aj akčného filmu Archenemy z roku 2020, v ktorom hral Joe Manganiello.

Absolventka Amerického filmového inštitútu z roku 2015 bola podľa American Film Institute v roku 2019 označená za „vychádzajúcu hviezdu“. 

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

Baldwin (63) odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.