Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2021, 16:04

Skutočná Squid game v Abú Zabí aj krvavá hra na školskom ihrisku. Hit Netflixu presakuje do reality

  • Fanúšikovia aktuálne veľmi populárneho seriálu Squid Game, ktorý vysiela Netflix, mali jedinečnú možnosť vyskúšať si hru na vlastnej koži.
  • Násilná kórejská televízna šou sa už rozšírila do celého sveta, nie všade ju však vítajú s otvorenou náručou.
  • Negatívnym prípadom, na rozdiel od súťaže v Abú Zabí, sú násilné hry školákov.
Skutočná Squid game v Abú Zabí aj krvavá hra na školskom ihrisku. Hit Netflixu presakuje do reality
Zdroj: Netflix

V Abú Zabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov, pred niekoľkými dňami prebehla skutočná Squid game. Konala sa pod záštitou Kórejského kultúrneho centra a návštevníci sa zúčastnili hier, ktoré sú zobrazené v populárnom seriáli vysielanom na Netflixe.

Plán hry

Šlo o rekonštrukciu hier z hitu, v ktorej súťažili dva tímy. Na podujatie sa prihlásilo viac ako 700 ľudí, vybraných bolo 30 a tí boli rozdelení na dve pätnásťčlenné skupiny.

Rozdielom medzi skutočnosťou a fikciou však bola výhra a aj samotná „prehra“. V reálnej hre, samozrejme, nikomu nehrozila smrť, ale takisto ani finančný obnos pre výhercov.

Išlo o radosť a zážitok pre fanúšikov seriálu. Každá hra podľa portálu Insider trvala dve hodiny a vypadnutí „živí“ hráči mali možnosť sledovať ostatné zápasy. Podmienkou na zaradenie hráča do súťaže bolo aj vyplnenie formulára s tromi otázkami, ktoré preverili jeho základné znalosti o seriáli.

Podľa Nama Chan-wooa, riaditeľa Kórejského kultúrneho centra v Spojených arabských emirátoch, boli účastníci oblečení v tričkách s logom šou, pričom zamestnanci podujatia zas v ružovom obleku so znakmi kruhu, trojuholníka a štvorca.

Podľa portálu Kórejského centra sa udalosť konala 12. októbra. Odohrali sa štyri zo šiestich hier, ktoré sa objavili aj v seriáli, a to výzvy „Červené svetlo, Zelené svetlo“ a „Dalgona Candy“.

Zdroj: Reprofoto, Facebook/Korean Cultural Center in United Arab Emirates, Instagram/The National News

​Obe tieto hry dokonca ovládli aj sociálne siete a užívatelia prinášajú vlastné videá o tom, ako výzvy zvládajú. V tej reálnej si však účastníci mohli vyskúšať aj hry „Marbles“ a „Ddakji“.

A fanúšikovia boli nadšení, že dostali šancu zažiť skutočnú verziu hry. "Som fanúšikom seriálu na Netflixe a je úžasný pocit zažiť to,“ povedala pre portál Khaleej Times 25-ročná študentka Shatha Khaderová.

A ako to prebiehalo?

To priblížila Evelyn Lauová, autorka článku o tom, aké bolo zúčastniť sa reálnej hry. Prvou v poradí bola hra

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.