Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2017, 20:23

Ďalšie obvinenie voči hollywoodskej legende. Vraj sexuálne obťažoval kolegyňu

S obvinením prišla herečka Kathryn Rossetterová.

Ďalšie obvinenie voči hollywoodskej legende. Vraj sexuálne obťažoval kolegyňu
Zdroj: Reuters

Tá v rozhovore pre The Hollywood Reporter povedala, že ju Hoffman obchytkával a ponižoval. Stalo sa to v dobe, keď v roku 1984 spolu vystupovali v divadelnej inscenácii Smrť obchodného cestujúceho. 

Už pred mesiacom musel hviezdny herec vysvetľovať svoje nevhodné správanie a sexuálne narážky, o ktorých prehovorila herečka Anna Grahamová. 

Hoffman patrí k veľkým menám, ktoré sa stali súčasťou aféry okolo sexuálneho obťažovania a vulgárneho správania mocných režisérov, producentov či hercov. 

Celá aféra vzplanula po tom, čo desiatky žien začali hovoriť o obťažovaní zo strany známeho hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina.

Rossetterová najnovšie tvrdí, že ju herec každý večer obchytkával a že sa pre ňu celé účinkovanie v divadle stalo traumatizujúcim zážitkom.

"Každý večer som plakala," spomína herečka. Podľa nej ju Hoffman ponižoval pred ostatnými členmi súboru. Vraj ju pred všetkými vyzliekol a nechal ju stáť nahú.

Novinári z The Hollywood Reporter napísali, že Hoffmanovi právnici oslovili ďalších hercov, ktorí sa pred viac ako 30 rokmi objavili v danej inscenácii. Chceli si u nich overiť Rossetterovej obvinenia.

Nikto z nich si vraj na žiadne neprístojnosti z Hoffmanovej strany nepamätá. Sám herec najnovšie obvinenia nekomentoval.

Začiatkom novembra musel 80-ročný Hoffman vysvetľovať obvinenia, že pred 32 rokmi sexuálne obťažoval vtedy 17-ročnú filmovú praktikantku  Annu Grahamovú.

Herec sa za všetko ospravedlnil. Tvrdí však, že si na nič konkrétne nespomína.