Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2021, 21:49 Aktualizované dňa 10.10.2021 o 23:24

Legendárneho českého herca Jiřího Suchého už prepustili z nemocnice. Je už v poriadku doma

Hovorkyňa záchrannej služby potvrdila, že Suchý je v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) a pri prevoze bol pri vedomí. Do tej v nedeľu previezli aj prezidenta Miloša Zemana.

Jiří Suchý
Zdroj: TASR

Český herec Jiří Suchý, ktorého v nedeľu previezli do nemocnice priamo z akcie v pražskom divadle Semafor, je už doma. Uviedla to v nedeľu večer rozhlasová stanica Radiožurnál.

To, že je Suchý už v poriadku doma, potvrdila aj produkčná divadla Lenka Řiháčková.

O Suchého indispozícii informoval ako prvý server iDNES.cz. Hovorkyňa záchrannej služby potvrdila, že Suchý je v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) a pri prevoze bol pri vedomí. Do ÚVN v nedeľu previezli aj prezidenta Miloša Zemana.

Suchému podľa svedkov prišlo zle okolo 15.00 hod. počas akcie spojenej s premiérou jeho nového filmu a musela poňho prísť záchranka. Na predstavení mal s podporou Jitky Molavcovej a Jiřího Svobodu zaspievať aj niekoľko piesní.

Divadelník, spevák, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, filmár, výtvarník, zberateľ či režisér Jiří Suchý 1. októbra oslávil 90. narodeniny. Naposledy ho hospitalizovali vlani v marci pre kolaps z vyčerpania. Je spoluzakladateľom Divadla Na zábradlí a divadla Semafor. Vytvoril autorskú dvojicu s Jiřím Šlitrom.

Po smrti Šlitra sa jeho divadelnou partnerkou stala Jitka Molavcová.