Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2017, 09:00

Prečo musel DiCaprio v Titanicu zomrieť? Dôvod vás určite prekvapí

Tento rok uplynie už 20 rokov od premiéry oscarového filmu Titanic.

Prečo musel DiCaprio v Titanicu zomrieť? Dôvod vás určite prekvapí

Magazín Vanity Fair pri tejto príležitosti urobil rozhovor s režisérom kultového filmu Jamesom Cameronom, píše portál Lidovky.cz. 

A novinári si nenechali ujsť jedinečnú príležitosť a pýtali sa to, čo trápi divákov už dve desaťročia: Prečo musel zomrieť Jack? Veď by sa predsa bez problémov vošiel na drevené dvere, ktoré zachránili život jeho láske Rose. Cameron má na všetko pragmatické vysvetlenie. 

Záverečná scéna romantického trháku Titanic iste vohnala slzy do očí miliónom divákov na celom svete. Rose (Kate Winsletová) leží zoslabnutá na drevených dverách, ktoré plávajú v chladných vodák Atlantického oceánu.

Jej milý Jack (Leonardo DiCaprio) je po prsia v ľadovej vode. V jednej z najdojemnejších scén v histórii kinematografie sa Jack púšťa a mizne v temných hlbinách. 

Je tu ale háčik. Dvere sú už na pohľad dosť veľké pre obidvoch. Čo sa teda stalo? Prečo musel Jack zomrieť?

"Film Titanic mohol mať úplne iný koniec, pretože dvere by udržali Rose i Jacka," takto znie záver skúmania, ktoré urobili v jednom z dielov Mythbusters Jamie Hyneman a Adam Savage, moderátori populárneho seriálu. Títo dvaja ešte k tomu vážia oveľa viac ako filmová milenecká dvojica.

Fanúšikovia si už tak dvadsať rokov lámu hlavu nad dôvodmi. Redaktori z magazínu Vanity Fair tak neváhali a spýtali sa režiséra na pravý dôvod:
"Tá odpoveď je veľmi jednoduchá. Na stránke 147 v scenári bolo napísané, že zomrie," vysvetľuje Cameron." Ten film by inak stratil zmysel, keby to Jack prežil. Titanic je totiž o láske a odlúčení. Keby nezomrel vo vode, museli by sme ho zabiť inak."
V tomto prípade podľa Camerona zohrala dôležitú úlohu aj logika: "Urobili sme to tak, aby dvere udržali iba jedného človeka. Dôležité bolo, aby sa neponorili do ľadových vôd a nevystavili hrdinku hrozbe podchladenia. Musela tak vydržať až tri hodiny, kým sa k nej nedostal záchranný tím," popísal zámery filmárov.