16.11.2017, 16:32

20 ľudí sa sťažuje, že ich obťažoval Kevin Spacey. Londýnske divadlo tvrdí, že o ničom nevedelo

Londýnske divadlo Old Vic dostalo už 20 podnetov na svoju hviezdu - Kevina Spaceyho.

20 ľudí sa sťažuje, že ich obťažoval Kevin Spacey. Londýnske divadlo tvrdí, že o ničom nevedelo
Zdroj: Reuters

Spacey je podozrivý z nevhodného správania. Herec bol v rokoch 2004-2015 riaditeľom tejto inštitúcie, informovala agentúra DPA.

Incidenty sa podľa vyhlásenia divadla odohrali v rokoch 1995-2013, pričom vedenie dostalo v minulosti podnet iba na jedno obťažovanie. 

"Počas jeho pôsobenia bolo Old Vic v jedinečnej pozícií, že pri jeho kormidle bola hollywoodska hviezda, okolo ktorej existoval kult osobnosti," uviedlo vedenie divadla vo vyhlásení. 

Podľa doterajších zistení z vyšetrovania Spaceyho mohla práve hercova popularita a status brániť "obzvlášť služobne mladším zamestnancom a mladým hercom", aby o tom hovorili a požiadali o pomoc.


Divadlo obvinenia voči Spaceymu hlboko zasiahli a znepokojili. "Skutočne a hlboko súcitím so všetkými, ktorí sa vyslovili a povedali, že im bolo nejakým spôsobom ublížené konaním môjho predchodcu," uviedol Matthew Warchus, ktorý Spaceyho nahradil vo funkcii umeleckého šéfa divadla.

"Tieto obvinenia boli šokom a znepokojivým prekvapením pre mnohých z nás," povedal ďalej. "Je nesprávne, neférové a nezodpovedné povedať, že každý o tom (Spaceyho správaní) vedel," dodal.

Londýnska Metropolitná polícia začiatkom novembra informovala, že prešetruje obvinenie zo sexuálneho napadnutia v roku 2008. Jeho aktérom mal byť Spacey, voči ktorému už podobné tvrdenia zazneli aj v Spojených štátoch.

Obvinenia z nevhodného správania tohto amerického herca sa vynorili po tom, ako sa vo svete objavila celá záplava podobných tvrdení proti iným známym mužom, z ktorých prvé boli namierené voči hollywoodskemu magnátovi Harveymu Weinsteinovi.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.