Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2017, 13:50

Stovky miliónov v jednom rebríčku: toto sú najdrahšie obrazy, ktoré boli kedy vydražené

Diela veľmajstrov cenou predbehnú nielen najžiadanejšie autá, ale aj luxusné nehnuteľnosti.

Stovky miliónov v jednom rebríčku: toto sú najdrahšie obrazy, ktoré boli kedy vydražené
Zdroj: AP

Pozrite si v galérii prehľad desiatich najdrahších obrazov predaných v aukcii, ktoré sú zoradené od tých s najnižšou cenou v rámci prvej desiatky, až po ten najdrahší.

Aktuálna ponuka

Aukčná sieň Christie 'v New Yorku bude dražiť zatiaľ posledný objavený obraz talianskeho renesančného umelca Leonarda da Vinciho. Dielo zobrazujúce Ježiša Krista a pomenované Salvator Mundi (Spasiteľ sveta) Christie 'označuje ako najväčší a najviac nečakaný umelecký objav 21. storočia.

Do dnešnej doby sa podľa rôznych odborných názorov zachovalo len 15 či 16 plátien, z ktorých iba Salvator Mundi je v súkromnom vlastníctve.

Znovuobjavenie nového majstrovho obrazu, ktorý v histórii opakovane zmizol, preto vyvolalo celosvetovú senzáciu. Obraz bol stratený 50 rokov. Opäť sa objavil v roku 2005 na jednej regionálnej aukcii v Spojených štátoch a o dva roky neskôr bol reštaurovaný, uviedla na svojom webe aukčná sieň.

Stredajšia aukcia Christie 'v Rockefellerovom centre začne vo štvrtok a Salvator Mundi bude dražený ako deviata položka. Pred predajom bol obraz vystavený v Hongkongu, San Franciscu, Londýne a naposledy tiež v New Yorku.

Ticketportal.sk