14.11.2017, 11:13

Na obrazovky mieri pokračovanie oscarového Pána prsteňov. Práva na seriál získal Amazon

Vzniknúť by malo niekoľko seriálových sérií.

Na obrazovky mieri pokračovanie oscarového Pána prsteňov. Práva na seriál získal Amazon
Zdroj: youtube

Americká spoločnosť Amazon sa chystá nakrútiť fantasy seriál na motívy románovej trilógie Pán prsteňov britského spisovateľa JRR Tolkiena.  Amazon oznámil, že získal na príbeh svetové televízne práva.

Dej nového seriálu by mal predchádzať udalostiam z prvého dielu trilógie Pán prsteňov, teda Spoločenstva Prsteňa. Tolkienove fantasy romány sú podľa Amazonu "kultúrnym fenoménom"

Americká spoločnosť sa nemôže dočkať chvíle, keď zoberie fanúšikov na "novú epickú cestu" do Stredozeme, stojí vo vyhlásení. Dátum uvedenia seriálu, ani mená umelcov, ktorí by sa na jeho tvorbe mali podieľať, Amazon neoznámil.

Nezverejnil ani cenu, za ktorú práva kúpil. Podľa serveru Deadline ale zaplatil Amazon viac ako 200 miliónov dolárov (vyše 171 miliónov eur). Okrem niekoľkých sérií by mohol vzniknúť aj takzvaný spin-off, teda príbeh odvodený od hlavnej línie projektu, ktorý rozvíja jeden jej motív.

Aby sa mohli záujemcovia na nové príbehy zo sveta ľudí, elfov, trpaslíkov a čarodejníkov pozrieť, museli by si predplatiť službu Amazon Prime. Tri filmy, ktoré podľa Tolkienovej trilógie natočil režisér Peter Jackson - Spoločenstvo Prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa - zarobili podľa agentúry Reuters po celom svete tri miliardy dolárov (vyše 2,5 miliardy eur).

Získali tiež celkom 17 cien americkej filmovej akadémie Oscar. Úspešné boli aj filmy na motívy ďalšieho Tolkienovho diela Hobit alebo Cesta tam a zase späť.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.