13.11.2017, 12:40

MTV EMA 2017: Najznámejšie hviezdy hudobného sveta porazil len 19-ročný spevák

Ceremoniál moderovala britská speváčka Rita Ora.

Kanadský spevák Shawn Mendes pózuje s oceneniami v kategóriách Najlepšia pieseň a Najlepší interpret na udeľovaní európskych hudobných cien MTV Europe Music Awards (EMA) 12. novembra 2017 v Londýne.
Zdroj: AP

Kanadský spevák Shawn Mendes získal na nedeľňajšom udeľovaní MTV EMA 2017 v Londýne cenu v kategórii najlepší interpret, a porazil tak Taylor Swiftovú či Eda Sheerana.

V galérii si pozrite najlepšie róby večera, momenty, ale aj to, kto naopak prišiel doslova v župane...

​Írska rocková skupina U2 si prevzala ocenenie s názvom globálna ikona, informovala agentúra AP. Mendes (19) tiež vyhral v kategórii najlepšia pieseň (There's Nothing Holdin' Me Back) a tiež získal cenu za najlepších fanúšikov.

Udeľovanie európskych cien televízie MTV odštartovalo videoklipom amerického rapera Eminema, ktorý predstavil svoj nový singel Walk on Water. Pieseň zaspieval na pódiu spolu s americkou speváčkou Skylar Grey, ktorá zastúpila Beyoncé figurujúcu v nahranej verzii singla.

Eminem tiež získal cenu za najlepšieho hip-hopového interpreta. Cenu v kategórii najlepšieho nováčika si odniesla britská speváčka Dua Lipa. Skupina Coldplay sa stala najlepšou rockovou skupinou, Thirty Seconds To Mars zas najlepším alternatívnym interpretom.

Camila Cabello sa stala najlepšou popovou interpretkou a David Guetta zas najlepším interpretom v žánri elektronická hudba. V kategórii najlepší videoklip triumfoval Kendrick Lamar (Humble).

Anglický spevák a textár Ed Sheeran získal cenu v kategórii interpret s najlepšími koncertmi. Skupina The Chainsmokers získala cenu za najlepšie koncertné predstavenie, ktoré odohrali tento rok na ostrove Malta.

Podujatie MTV EMA, v minulosti známe pod plným názvom MTV Europe Music Awards, sa do Londýna vrátilo prvýkrát od roku 1996.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.