11.11.2017, 16:47

Naomi Campbell sa predstaví ako stínač hláv. V novom kalendári Pirelli 2018

V prestížnom kalendári na rok 2018 sa objaví aj herečka Whoopi Goldberg či raper Sean “Diddy” Combs.

Naomi Campbell sa predstaví ako stínač hláv. V novom kalendári Pirelli 2018
Zdroj: Tim Walker/Pirelli

V sobotu večer uviedli v New Yorku gala večerom do života najnovší Pirelli kalendár na rok 2018. Známy fotograf Tim Walker ešte doobeda v spoločnosti takmer všetkých "účinkujúcich" predstavil svoju Alicu v krajine zázrakov. Ako uviedol, inšpiroval sa pôvodnou verziou spisovateľa Lewis Carolla a predovšetkým ilustráciami Johna Tenniela. S jedným malých rozdielom - pred fotoaparát sa totiž postavili výhradne černošské známe osobnosti.

"Alica v krajine zázrakov bola spracovaná už mnohokrát, no nikdy nie týmto spôsobom," povedal Tim Walker. Ako dodal, chcel postaviť všetko na hlavu a stierať hranice medzi realitou, ilúziou a snom. Výsledok je nesmierne farebný, fotený vo veľkolepej výprave pod ktorú sa podpísal stylista a šéfredaktor britského vydania časopisu Vogue Edward Enninful a popredná britská dizajnérka Shona Heath.

Tim Walker sa na fotografiách pohral s rôznymi scénami zo spomínanej knižnej predlohy a vytvoril až filmovú atmosféru. Do úlohy Alice obsadil sudánsko-austrálsku modelku Duckie Thot, srdcového kráľa si "strihol" americko-beninský herec Djimon Hounsou, ktorého môžete poznať napríklad z filmu Gladiátor a úlohou srdcovej kráľovnej Walker poveril speváka RuPaula. Ako kati sa predstavia raper Sean “Diddy” Combs a modelka Naomi Campell. Tá sa v kalendári objaví už po štvrtýkrát.

Kalendár vydáva značka Pirelli (známy výrobca pneumatík) od roku 1964, pričom prvé ročníky tvorili fotografie zväčša obnažených modeliek. Postupne sa však premenil na prestížnu záležitosť s umeleckým podtextom. Najmä v posledných rokoch ho fotia známi fotografi a na stránkach sa objavujú osobnosti zo sveta filmu, modelingu, hudby, ale aj ďalší umelci či aktivisti.

Fotograf Tim Walker počas galavečera.
Zdroj: PirelliNapríklad vlani Peter Lindbergh nafotil čiernobiele snímky herečiek ako Uma Thurman, Nicole Kidman, Robin Wright či Julianne Moore bez mejkapu a retušovania, pred dvoma rokmi zas netradičným spôsobom zachytila Annie Leibowitz tenistku Serenu Williams či multimediálnu umelkyňu a manželku Johna Lennona Yoko Ono.

Kalendár vychádza v limitovanej edícii a nie je možné si ho bežne kúpiť. Firma ním tradične obdarúva svojich obchodných partnerov, časť smeruje do dražieb, ktorých výťažok je zväčša použitý na charitatívne účely.

Exkluzívnu reportáž z predstavovania a zákulisia príprav nového Pirelli kalendára nájdete v novembrovom čísle časopisu prečo nie?!

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.