Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2017, 15:42

Sexuálnemu škandálu čelí aj komik Louis C.K. Seagala s obťažovaním spájajú už dlhšie

Seagala minulý týždeň zo sexuálneho obťažovania obvinili herečka Julianna Marguliesová aj modelka Jenny McCarthyová.

Sexuálnemu škandálu čelí aj komik Louis C.K. Seagala s obťažovaním spájajú už dlhšie
Zdroj: AP, YouTube, AP

Americký komik Louis CK v minulosti údajne sexuálne obťažoval niekoľko žien, ktoré sa teraz rozhodli svoje skúsenosti zverejniť. Podľa denníka The New York Times ide o štyri jeho kolegyne z brandže a piatu neidentifikovanú ženu.

Nové obvinenie sa vynorilo aj na adresu akčného herca Stevena Seagala, ktorého meno sa v súvislosti s aférou, dominujúcou americkému filmovému priemyslu, objavilo už skôr.

Zdroj: AP

Louis CK sa údajne ukájal priamo pred niektorými zo svojich kolegýň alebo to robil prostredníctvom telefónu. S týmito jeho praktikami sa vraj stretli komičky Dana Goodmanová, Abby Schachnerová, Julia Wolovová alebo Rebecca Corryová.

Zdroj: YouTube

​Louisov právnik na žiadosť agentúry AP o komentár k slovám žien neodpovedal, sám komik sa však podľa svojho zástupcu vyjadrí v najbližších dňoch.

Voči Seagalovi vzniesla vo štvrtok obvinenia herečka Portia de Rossiová, ktorá si spomína na konkurz do filmu. Ten robila rovno v jeho kancelárii. Vtedy jej vraj povedal, že "je dôležité, keď funguje chémia aj mimo filmové plátno" a rozopol si nohavice.

"Utiekla som a zavolala svojmu agentovi," napísala herečka na Twitteri. Seagala už minulý týždeň zo sexuálneho obťažovania obvinila herečka Julianna Marguliesová či modelka Jenny McCarthyová.

Súčasnú aféru, kedy stovky žien nielen z filmového priemyslu, verejne oznamujú svoje traumatizujúce skúsenosti z minulosti, odštartovalo začiatkom októbra obvinenie producenta Harveyho Weinsteina.

Toho kvôli rozrastajúcemu sa škandálu, v ktorom ho zo sexuálneho obťažovania obvinilo najmenej osem žien, s ktorými uzavrel mimosúdne dohody, opustila manželka a prišiel o prácu.

Ticketportal.sk