20.10.2017, 20:08

Džezáky začínajú. Na čo sa môžete tešiť?

Program Bratislavských jazzových dní 2017 je už kompletný.

Džezáky začínajú. Na čo sa môžete tešiť?
Zdroj: Bratislavské jazzové dni

Výhodou festivalov, medzi ktoré patri aj džezáky je, že na nich objavíte veľa dobrej hudby a zaujímavých interpretov o ktorých ste predtým nepočuli.

Prebiehajú počas tohto víkendu na Bratislavských jazzových dňoch od 20. do 22. októbra. Počas prvého festivalového dňa na vás bude čakať skvelý trubkár Roy Hargrove. Dvojnásobný držiteľ Grammy vydal doteraz 18 sólových albumov.

Jazzových fajnšmekrov poteší aj koncert česko-slovenskej formácie Vertigo, vystúpenia dua Ondrej Štveráček & Gene Jackson a poľskej formácie Early Birds a vystúpenie Marcusa Millera. Toho čaká samostatný koncert v nedeľu 29.10.

Roy Hargrove

Nostalgiu prinesie koncert milovníčky jazzu 30tych rokov Hailey Tuck. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Blood Sweat & Tears, kapela patrí dodnes ku obľúbeným koncertným senzáciám pre rockových, ako aj jazzových fajnšmekrov.

Niečo netradičné prinesie harfistka Laura Perrudin, Francúzka bude koncertovať s harfou, ktorá bola špeciálne pre ňu vyrobená – elektronická, chromatická, bezpedálová harfa s jednou radou strún.

Závan exotiky prinesie aj Amit Friedman, izraelský saxofonista, ktorý do klasického jazzu mieša vplyvy hudieb Blízkeho východu.

Amit Friedman Quintet

Ak dávate prednosť mladej slovenskej hudbe, vaše kroky by mali smerovať na Pódium mladých talentov, na ktorom vystúpi mladých kapiel a projektov. Na hlavnom pódiu odporúčame nevynechať piatkový koncert Ľudových Mladistiev, ktoré na džezáky pripravujú špeciálny koncertný program.

V nedeľu si treba pozrieť vystúpenie klávesistu Eugena Vizváryho, ktorý vystúpi s programom „For Jaco“ venovanom fenomenálnemu basgitaristovu Jacovi Pastoriusovi.

Eugen Vizváry

Ak ste v minulosti nestihli ich koncerty, džezáky vám ponúkajú možnosť dobehnúť to. Portico Quartet a Cory Henry už na Slovensku vystupovali a vždy zožali ich koncerty veľký úspech.

Ak chcete ísť na istotu, vyberte si hociktorý deň Bratislavských jazzových dní. Festival denne ponúka až sedem koncertov, a vďaka hudobnej pestrosti určite nájdete svojho favorita každý deň.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.