20.10.2017, 00:01

11 hororov pre najodvážnejších, ktoré sa zakladajú na skutočných udalostiach

Čo keby nočné mory, hrôzostrašné scény a krvavé príbehy boli skutočnosť?

Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý - ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film "V zajatí démonov", natočený podľa skutočných udalostí, rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenovcov. Pozvali ich na odľahlú farmu, aby pomohli rodine, ktorú terorizujú temné sily. 
V najhrôzostrašnejšom prípade svojho života sú musia Warrenovci  stretnúť s mocnou démonickou bytosťou. Desivá bábika Anabell začína terorizovať mladú zdravotnú sestričku Donnu.
Médium povie dievčaťu, že je bábika posadnutá duchom mladej dievčiny a Donna sa začína k desivej hračke správať milo. To je však chyba - žiadne zosnulé dievčatko totiž neexistuje, bábika je posadnutá démonom, ktorý sa snaží Donne a jej spolubývajúcej za každú cenu ublížiť, vydesiť ich a vysať z nich energiu. Manželia Warrenovci démona skrotia. Pomôžem im katolícky kňaz. Ani exorcista ho nevyženie navždy. Bábiku si Ed Warren vezie autom domov a niekoľkokrát skoro havaruje, keď zlyhajú brzdy. Anabell nakoniec zavreli do bezpečnej vitríny v dome Warrenovcov.
Zdroj: YouTube

Hororové príbehy či už z kníh alebo filmov sú fascinujúce. Vyvolávajú v nás adrenalín a napätie. Pri niektorých hororoch je to ešte horšie a nezostáva len pri príjemnom pocite strachu. 

Ale čo keby tomu tak nebolo? Čo keby ste vedeli, že príbeh sa naozaj niekde a niekomu stal? Prinášame vám sfilmované  príbehy, z ktorých niektoré vyšli aj ako knižné predlohy.

Sú však založené na skutočných udalostiach, hrôzach, ktoré skončili  tragicky, mnohé z nich dodnes nie sú vyriešené. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.