19.10.2017, 11:26

Netflix bojuje s miliardovými dlhmi, napriek tomu zvyšuje produkciu. Týmto zabojuje o divákov

Netflix v produkcii filmov vedie napriek dlhom.

Netflix bojuje s miliardovými dlhmi, napriek tomu zvyšuje produkciu. Týmto zabojuje o divákov
Zdroj: Reuters

Streamovacia spoločnosť Netflix má dlhy 20 miliárd dolárov (17 miliárd eur). Aj tak ale budúci rok za viac ako 80 originálnych filmových produkcií minú až osem miliárd (6,8 miliárd eur). Do filmov, kedy pripadá nová snímka zhruba na každé štyri dni, obsadia i veľké hollywoodske mená.

​"V minulom štvrťroku sme vydali osem pôvodných filmov z našej produkcie. Na budúci rok ich máme naplánovaných 80," povedal Ted Sarandos, riaditeľ obsahu Netflix, na pondelkovej schôdzke s investormi.

"Pôjde o malé festivalové filmy s rozpočtom okolo milióna aj o oveľa väčšie produkcie, ako je pripravovaný Bright (s Willom Smithom v hlavnej úlohe) alebo mafiánska snímka Irishman (s Robertom De Nirom, režírovať ho bude Martin Scorsese)."

Netflix v produkcii filmov vedie

Sarandos sa snaží v ponuke Netflix zvýšiť pomer originálnych diel. V polovici roku 2016 vyhlásil, že jeho cieľom je dosiahnuť aspoň 50 percent zo všetkých produktov ponúkaných Netflixom.

80 nových filmov by v podstate znamenalo, že v budúcom roku bude Netflix s ohromným náskokom najväčším filmovým producentom na svete. Pre porovnanie, spoločnosť Sony (Columbia Pictures) v roku 2016 vydala 20 filmov, Warner Bros. 23 filmov a 20th Century Fox "len" 16.

Hoci čísla budú v roku 2018 samozrejme iné, ak Netflix dodrží sľub, tak k nemu nastavenej hranici sa veľmi pravdepodobne nikto ani nepriblíži. V roku 1920, v priebehu najväčšej filmovej horúčky, vydalo štúdio Paramount Pictures dnes ťažko uveriteľných 116 filmov.

Okrem toho spoločnosť pripravuje aj rad nových sérií zabehnutých seriálov. Ďalším ťahákom Netflixu, hlavne pre mladých divákov, bude rad nových kreslených seriálu v štýle japonského anime. Koncom júla vyšlo najavo, že spoločnosť Netflix má ohromný dlh 20,54 miliárd dolárov (17,47 miliárd eur).

Počet jeho predplatiteľov ale stále stúpa, firma odhaduje, že na konci roka by predplatiteľov mohlo byť už 115 miliónov. Tomu zodpovedá aj vzrastajúci zisk. Netflix aj tak očakáva, že minimálne niekoľko ďalších rokov bude operovať v červených číslach.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.