Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2017, 16:02

Žena, ktorá si vymohla exhumáciu Salvadora Dalího, pohorela. Súd jej pripočítal aj náklady

María Pilar Abelová Martínezová tvrdila, že je dcérou slávneho maliara.

Žena, ktorá si vymohla exhumáciu Salvadora Dalího, pohorela. Súd jej pripočítal aj náklady
Zdroj: Reuters, Wikimedia

Žena, ktorá si pred časom na španielskom súde vymohla odobratie vzoriek DNA surrealistického umelca Salvadora Dalího, bude musieť uhradiť náklady na exhumáciu jeho tela a testy otcovstva. S odvolaním sa na súd o tom informoval denník El Universo.

María Pilar Abelová Martínezová tvrdila, že je dcérou slávneho maliara. Testy DNA to ale nepotvrdili. Koľko bude musieť Abelová Martínezová zaplatiť, súd neuviedol. Podľa denníka El Universo bude ale suma značná, vzhľadom na náklady na exhumáciu umelcovho tela, ktorá sa uskutočnila v júli.

Podľa súdu výsledky testov DNA umožňujú "vylúčiť, že by bol Salvador Dalí i Domenech biologickým otcom Maríe Pilar Ábelovej Martinezovej". 61-ročná žena roky tvrdila, že Dalí, ktorý zomrel v roku 1989, bol jej otcom.

Umelec mal podľa nej v roku 1955 pomer s jej matkou, ktorá pracovala ako pomocnica v domácnosti u Dalího priateľov v Port Lligate. Ak by testy potvrdili jej tvrdenie, mohla sa uchádzať až o štvrtinu dedičstva po zosnulom maliarovi.

Dalího nadácia, ktorá sa stará o umelcovo dedičstvo, agentúre AFP povedala, že náklady na vyzdvihnutie umelcovho tela z hrobky v katalánskom meste Figueras zatiaľ nevyčíslila.

Už po oznámení výsledkov testov DNA v septembri nadácia označila tvrdenie Ábelovej Martinezovej, že je Dalího dcérou, za "absurdné".

Ticketportal.sk